Wiadomo, jakie są obowiązki Andruszkiewicza. Dziennikarz zwrócił uwagę na ważny szczegół

Adam Andruszkiewicz zajmie się ważnym projektem resortu cyfryzacji.
Adam Andruszkiewicz zajmie się ważnym projektem resortu cyfryzacji. Fot. Slawomir Kaminski / Agencja Gazeta
Nominacja Adama Andruszkiewicza na sekretarza stanu w Ministerstwie Cyfryzacji wywołała sporo kontrowersji. Wiele mówi się też na temat kompetencji i obowiązków świeżo upieczonego wiceministra. Jeden z dziennikarzy zwrócił uwagę, że Andruszkiewiczowi przypadnie do realizacji ważny projekt.


29-letni Adam Andruszkiewicz jako wiceminister cyfryzacji będzie zajmował się między innymi poprawą wizerunku resortu oraz współpracą z mediami społecznościowymi, w tym z Facebookiem.

Ale to nie koniec obowiązków nowego wiceministra. Andruszkiewicz dostanie pod swoje skrzydła opiekę nad ważnym projektem Ministerstwa Cyfryzacji. Wspomniał o tym na Twitterze Jan Kunert, dziennikarz TVN24. Wychodzi więc, że wiceminister Andruszkiewicz zajmie się tworzeniem punktu dostępu do informacji publicznej. Mając na uwadze zapędy partii rządzącej do kontrolowania mediów w Polsce i radykalizm nowego wiceministra, finalny efekt tego projektu może być dla wielu zaskakujący.

Przypomnijmy, że nominacja Andruszkiewicza wywołała wiele krytycznych głosów, między innymi wypominano mu brak kierunkowego wykształcenia. Polityk ukończył stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie w Białymstoku. Sam uważa jednak, że posiada odpowiednie kompetencje do pełnienia rządowej funkcji.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...