Glapiński milczy, PiS nie zamierza. Beata Mazurek poinformowała o nadchodzących zmianach w NBP

Prawo i Sprawiedliwość chce aby wysokość wynagrodzeń w NBP była jawna
Prawo i Sprawiedliwość chce aby wysokość wynagrodzeń w NBP była jawna Fot. Grzegorz Celejewski / Agencja Gazeta
Prawi i Sprawiedliwość chce przestawić projekt ustawy, która wprowadzi jawność wysokości wynagrodzeń w Narodowym Baku Polskim. Chodzi zarówno o obecny zarząd, jak i poprzednie. Taką informację przekazała rzecznika rządu Beata Mazurek. – Ustawa ustali również górną granicę zarobków osób zajmujących funkcje kierownicze NBP – zapowiedziała.


Wystąpienie Mazurek to poniekąd odpowiedź na wypowiedzi prezesa NBP. Wcześniej głos w tej sprawie zabrał bowiem Adam Glapiński. Jego konferencja wywołała jednak niemałe zamieszanie. Odniósł się do zarobków swoich współpracowniczek w Narodowym Banku Polskim.

– Szczególnie uczepiono się dwóch pań dyrektor. Haniebne, brutalne, prymitywne, seksistowskie pastwienie się nad dwoma matkami, nad ich mężami i rodzinami. A króluje w tym gazeta, która mieni się oazą tolerancji. Nagle kobiety nie mogą zarabiać tyle, co mężczyźni – mówił podczas konferencji.

Glapiński nie podał jednak wynagrodzeń Martyny Wojciechowskiej i Kamili Sukiennik. – Płacimy dobrze. Ale wymagamy także bardzo dużo. Nie patrzę na poglądy. Jak ktoś dobrze pracuje, to ja to cenię – dodał.

Kilka godzin wcześniej na konferencji prasowej sprawę wynagrodzeń w NBP starała się wyjaśnić Ewa Raczko, zastępca dyrektora kadr w Narodowym banku Polskim. Jednak z jej wypowiedzi również niewiele wynikało. Zignorowała temat podając tylko informację o średniej płacy dyrektora, a jest to ponad 30 tys. zł.


Kwestia zarobków w NBP jest głośno komentowana, od kiedy media podały informację o wysokich płacach współpracowniczek Glapińskiego. Na konto Martyny Wojeciechowskiej ma wpływać miesięcznie 65 tys. zł. Z wykształcenia jest rusycystką, a w NBP jest szefową departamentu komunikacji.

źródło: Gazeta Wyborcza
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...