Na pogrzeb zmarłych piętnastolatek z Koszalina przyszły tłumy. Ludzie oglądają mszę przed kościołem

Na pogrzebie 15-latek, które zginęły w escape roomie, pojawiły się tłumy mieszkańców Koszalina.
Na pogrzebie 15-latek, które zginęły w escape roomie, pojawiły się tłumy mieszkańców Koszalina. Fot. Cezary Aszkiełowicz / Agencja Gazeta
O godzinie jedenastej w czwartek rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe pięciu dziewcząt, które zginęły w pożarze escape roomu w Koszalinie. Nastolatki żegnają tłumy mieszkańców Koszalina. Zgodnie z wolą rodzin 15-latki spoczną obok siebie we wspólnym grobie.

W mszy świętej w kościele pod wezwaniem świętego Kazimierza z woli rodzin ofiar biorą udział tylko ich najbliżsi oraz przyjaciele. Pozostali, którzy chcieli wziąć udział w nabożeństwie, oglądają mszę świętą na telebimie ustawionym przed świątynią.


Po zakończeniu mszy żałobnej kondukt zgodnie z zapowiedziami ruszy o godzinie czternastej z ulicy Kamieniarskiej na cmentarz komunalny. Dla mieszkańców zostaną podstawione specjalne autobusy. Władze Koszalina zaapelowały w środę, by nie utrudniać rodzinom wejścia na miejsce pochówku. Dla najbliższych zostanie wyznaczony specjalny sektor na cmentarzu.


Przypomnijmy: pięć nastolatek zginęło w wyniku zaczadzenia w escape roomie w Koszalinie. Jak się okazało, w pokoju zagadek, w którym były zamknięte, nie było klamki. W budynku nie było też drogi ewakuacyjnej. 

Dziewczynki zdawały sobie sprawę, że znalazły się w śmiertelnej pułapce. Biły pięściami w ściany, wzywały pomocy. Udało się zawiadomić straż pożarną, lecz było już za późno. Wiktoria zdążyła zadzwonić do taty. Zwróciła się do niego słowami "wybuchł pożar, nie możemy się wydostać, ratuj!".


źródło: gazeta.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...
WOJCIECH SADURSKIWOJCIECH SADURSKI

"Oskarżenie przez TVPiS jest potężnym przyznaniem się do bezradności argumentacyjnej...". Jak podały media, znalazłem się w znakomitym gronie osób, które TVPiS zamierza ścigać karnie za opinie, dotyczące związku między uprawianą przez tę telewizję propagandą a stworzeniem atmosfery, sprzyjającej mordowi w Gdańsku...

"Jesteście wypier****". [b]Dziennikarz opowiada nam, jak wygląda praca w TVP[/b]
POLECAMY

"Jesteście wypier****". Dziennikarz opowiada nam, jak wygląda praca w TVP

[b]Owsiak nie puści tego płazem TVP. [/b]"Przez dwa lata to były programy nienawiści"

Owsiak nie puści tego płazem TVP. "Przez dwa lata to były programy nienawiści"