Tak "Wiadomości" TVP jeszcze nie skłamały. W ten pasek nie uwierzy nawet żelazny elektorat PiS

Z czwartkowego wydania "Wiadomości" widz mógł się dowiedzieć, że Donald Tusk był premierem Polski  jeszcze w lipcu 2017 roku.
Z czwartkowego wydania "Wiadomości" widz mógł się dowiedzieć, że Donald Tusk był premierem Polski jeszcze w lipcu 2017 roku. Fot. Screen / "Wiadomości" TVP
W "Wiadomościach" nie raz mijano się z prawdą, ale czegoś takiego jeszcze nie było. Widzowie głównego programu informacyjnego telewizji publicznej dowiedzieli się w czwartek, że w lipcu 2017 roku funkcję premiera pełnił... Donald Tusk.


PiS i sprzyjające mu media o wszystkie grzechy tego świata obwiniają rządy PO-PSL, a zdanie "wina Tuska" oznacza niemal wszystko, za wyjątkiem bogato zaopatrzonej winnicy. Jednak nawet osoby przyzwyczajone do tej narracji musiały w czwartek przecierać oczy ze zdumienia, widząc informację, jaka pojawiła się na pasku w "Wiadomościach" TVP:


Na zdjęciu zamieszczonym przed dziennikarza Andrzeja Godlewskiego na Twitterze widać, jak przemawia Donald Tusk stojący na tle flag polskiej i europejskiej, a poniżej pojawia się informacja, że jest to wystąpienie z dnia 18 lipca 2017 roku. Podpis głosi, że na ekranie telewizorów widać ówczesnego premiera.

Czyżby ktoś w TVP zapomniał o wygranych przez PiS wyborach w 2015 roku...?
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...