Co za niespodzianka! Oto, kto jest na banknocie z gwiazdą Dawida w filmiku atakującym Owsiaka

Na banknocie w filmiku TVP atakującym Owsiaka i WOŚP zamieszczono gwiazdę Dawida i wizerunek... Lecha Kaczyńskiego.
Na banknocie w filmiku TVP atakującym Owsiaka i WOŚP zamieszczono gwiazdę Dawida i wizerunek... Lecha Kaczyńskiego. Fot. Twitter / Barbara Piela
W filmiku Barbary Pieli, który ukazał się w programie "Minęła 20" w TVP Info, widzowie dostrzegli antysemicki incydent. Na banknocie 200-złotowym umieszczono gwiazdę Dawida. Jednak drugi odkryty wątek budzi jeszcze większe zdziwienie. Dotyczy postaci, której wizerunek umieszczono na banknocie.


Przypomnijmy, że TVP zaatakowała Jerzego Owsiaka, sugerując, że jest pod kontrolą Hanny Gronkiewicz-Waltz, która zabiera prawie wszystkie pieniądze zebrane przez wolontariuszy na WOŚP.Jak się okazuje, umieszczony na nim także został wizerunek Lecha Kaczyńskiego. Poinformowała o tym na swoim portalu sama TVP Info. Zauważyli to widzowie, którzy zarzucili autorce klipu antysemityzm.

I rzeczywiście, po odwróceniu zdjęcia o 180 stopni i zbliżeniu można dostrzec podobieństwo postaci na banknocie do zmarłego w katastrofie pod Smoleńskiem prezydenta. Trzeba przyznać, że bardzo niefortunny to incydent, zwłaszcza w wydaniu TVP, która od lat tworzy legendę Lecha Kaczyńskiego jako wielkiego polskiego przywódcy.
Barbara Piela już przeprosiła za incydent, zaznaczając, że nie chciała wywoływać antysemickich skojarzeń. "Banknot, który leżał na stole w animacji jest jednym bardzo wielu banknotów (mam ich całe pudło) Ten banknot ma 2 cm, nie sposób dojrzeć gołym okiem, co na nim dokładnie jest. Żadne skojarzenia nie były celowe, przepraszam, jeśli coś takiego nieświadomie zasugerowałam" – napisała na Twitterze.Szef "Wiadomości" TVP Jarosław Olechowski zapowiedział wyciągnięcie konsekwencji wobec twórców klipu. Odniósł się jednak tylko do antysemickiego wątku.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...