Takiego obrotu spraw mało kto się spodziewał. Błaszczykowski i Królewski uratują Wisłę!

Jakub Błaszczykowski przychodzi na ratunek Wiśle Kraków.
Jakub Błaszczykowski przychodzi na ratunek Wiśle Kraków. Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta
Kiedy wielu postawiło już krzyżyk na Wiśle Kraków nie tylko jako klubie grającym w Ekstraklasie, ale ogólnie na jego obecności w polskim futbolu, z ratunkiem przyszli trzej wybawiciele. Jakub Błaszczykowski, Jarosław Królewski i anonimowy menadżer pożyczą Białej Gwieździe pieniądze na spłatę piłkarzy i długów. Taka informacja padła podczas audycji "Stan Futbolu" radia Weszło.com.

Cztery miliony złotych – tyle Wiśle Kraków pożyczą trzej sympatycy klubu – anonimowy menadżer, Jakub Błaszczykowski i Jarosław Królewski. Taką informację podał ostatni z wymienionych podczas audycji Krzysztofa Stanowskiego "Stan Futbolu" w radiu internetowym Weszło.com. Wszyscy trzej wyłożą taką samą kwotę po przeszło 1,33 miliona złotych.
Te pieniądze dla Wisły Kraków są jak manna z nieba. Pozwolą spłacić piłkarzy, którzy pod koniec stycznia mogliby odejść z Wisły i to z winy klubu, który od kilku miesięcy nie wypłaca im pieniędzy. Ponadto to "kupi" Białej Gwieździe czas na załatwienie formalności, które będą prowadziły do odzyskania licencji na grę w Ekstraklasie.

Dodatkowym profitem ze spłaty piłkarzy jest lepsze stanowisko podczas ewentualnych negocjacji kupna Wisły przez nowych właścicieli. Tymczasem Jakub Błaszczykowski rozpoczął treningi z Wiślakami. To właśnie w barwach ich klubu chciał grać odchodząc z niemieckiego Wolfsburga. Potem wybuchła afera związana z finansami Wisły. To jednak nie zraziło Kuby, który zadeklarował, że może tam grać nawet za darmo.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...
WOJCIECH SADURSKIWOJCIECH SADURSKI

"Oskarżenie przez TVPiS jest potężnym przyznaniem się do bezradności argumentacyjnej...". Jak podały media, znalazłem się w znakomitym gronie osób, które TVPiS zamierza ścigać karnie za opinie, dotyczące związku między uprawianą przez tę telewizję propagandą a stworzeniem atmosfery, sprzyjającej mordowi w Gdańsku...

"Jesteście wypier****". [b]Dziennikarz opowiada nam, jak wygląda praca w TVP[/b]
POLECAMY

"Jesteście wypier****". Dziennikarz opowiada nam, jak wygląda praca w TVP

[b]Owsiak nie puści tego płazem TVP. [/b]"Przez dwa lata to były programy nienawiści"

Owsiak nie puści tego płazem TVP. "Przez dwa lata to były programy nienawiści"