W Gdańsku ucierpiał nie tylko Paweł Adamowicz. Do szpitala trafił też jego asystent

Asystent Pawła Adamowicza po ataku na prezydenta miasta trafił do szpitala.
Asystent Pawła Adamowicza po ataku na prezydenta miasta trafił do szpitala. Fot. Michał Ryniak / Agencja Gazeta
Asystent prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza przebywa w szpitalu. Nieoficjalnie Michał Wlazło ma problemy z sercem – dowiedziała się Wirtualna Polska. Sam Adamowicz, choć przeżył operację po ataku nożownika, jest w ciężkim stanie.


Aktualizacja z 14.01.2019 z godz. 14.40
Pomimo starań lekarzy i wielogodzinnej walce o życie prezydent Gdańska Paweł Adamowicz zmarł w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Gdańsku. Czytaj więcej

"Przed chwilą z rodzicami odwiedziliśmy w szpitalu asystenta prezydenta Gdańska Michała Wlazło. Nie był raniony, potrzebuje chwili głębszego odpoczynku, stan jest stabilny i dobry. Proszę o niepodejmowanie prób kontaktu i pozwolenie na szybki powrót do pełni sił. Michał czekamy na ciebie" – napisał na Facebooku Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej.Adamowicz przeżył operację
Paweł Adamowicz przeżył operację, choć jego stan jest bardzo ciężki. – Pacjent przeżył. Urazy były bardzo ciężkie - poważna rana serca, rana przepony, rany narządów wewnątrz jamy brzusznej. O wszystkim zadecydują najbliższe godziny. Bardzo prosimy, żebyście wspierali pacjenta i żebyście modlili się za niego – mówił o 2:30 w nocy dr Tomasz Stefaniak, dyrektor ds. leczniczych Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego. 

Nożownik zaatakował o godzinie 19:55 podczas finału WOŚP w Gdańsku. Prezydent został dwukrotnie pchnięty nożem. W sieci można zobaczyć nagranie z ataku. Napastnikiem okazał się 27-letni Stefan W., który w przeszłości przeprowadził serię napadów na gdańskie banki.


źródło: Wirtualna Polska
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
POLECAMY 0 0"Cały dom robi we wiadra". Sławojki i wychodki w środku polskiego miasta
0 0Przekop mierzei przyciąga turystów. Nie wszyscy się cieszą
0 0Będzie nowy serial w świecie "Star Wars". Jest mroczny zwiastun

TRAGEDIA W TATRACH

ANETA OLENDER 0 0"Ludzie mają to gdzieś". Demontaż krzyża na Giewoncie to absurd, problem tkwi gdzie indziej
0 0Dzieci, dwie kobiety i Czech. Wiadomo, kim były osoby, które zginęły w Tatrach