"To by było na tyle jeśli chodzi o opamiętanie". Katolicka organizacja chce zablokować lekcje o mowie nienawiści

Nie wszyscy uważają, że zajęcia o mowie nienawiści w szkołach są potrzebne.
Nie wszyscy uważają, że zajęcia o mowie nienawiści w szkołach są potrzebne. Fot. Dawid Żuchowicz/Agencja Gazeta, screen z twitter.com/jerzKwasniewski
Prezydent Warszawy zarządził, że w stołecznych szkołach mają odbyć się lekcje o mowie nienawiści. Na informacje natychmiast zareagowała organizacja Ordo Iuris, która zapowiedziała, że przygotuje dla rodziców oświadczenia z odmową zgody na uczestnictwo ich dzieci w takich zajęciach.


Lekcje mają nauczyć dzieci i młodzież jak reagować na mowę nienawiści. Zajęcia mają zostać przeprowadzone w ramach lekcji wychowawczej, a pomóc mają materiały dostarczone przez urząd miasta.

– Nienawiść ma niszczycielskie skutki. A wszystko zaczyna się od słów. Dlatego w warszawskich szkołach jeszcze przed feriami zostaną przeprowadzone lekcje na temat tego, jak reagować i przeciwdziałać mowie nienawiści – mówił prezydent stolicy.

Jednak ten pomysł nie wszystkim się spodobał. Katolicka organizacja Ordo Iuris zapowiedziała bowiem, że przygotuje dla rodziców specjalne oświadczenia, którzy odmawiają zgody na zajęcia szkolne zarządzone przez prezydenta Warszawy.

– Wg Konstytucji rodzice są pierwszymi wychowawcami. Oni ochronią swoje dzieci przed politycznym hejtem lepiej niż urzędnicy – napisał prezes Ordo Iuris Jerzy Kwaśniewski.Inny członek organizacji Artur Stelmasiak stwierdził, że agresji nie uda się ograniczyć "dostrzegając ją tylko u tych, z którymi się nie zgadzamy i operując nieostrymi hasłami". Wspomniał też o filmie "Kler" czy spektakl "Klątwa". Zdaniem Kwaśniewskiego należałoby zakazać również "marszów feministycznych i aborcyjnych, bo to nawet nie jest "mowa nienawiści", ale wprost nawoływanie do zabójstwa".Ordo Iuris nie pierwszy raz w taki sposób reaguje na podobne inicjatywy. Odpowiedzialne jest także za torpedowanie prób liberalizacji prawa do aborcji czy sprzeciw wobec organizowanemu w szkołach Euroweekowi, czy edukacji seksualnej.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

NIE TYLKO POLITYKA

WYWIAD 0 0W Sejmie się jej boją. Justyna Dobrosz-Oracz szczerze o "pościgach" za politykami
WYBORY2019 0 0Pierwszy sondaż prezydencki z Kidawą-Błońską! Zaskakujący wynik
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Gliński weźmie artystów za twarz, jak w PRL? Prawda może was zaskoczyć
WYBORY 2019 0 0"Wyborcza": opozycja ma szansę odsunąć PiS od władzy. Jest nowy sondaż

MOTO

0 0Niektórzy wysiadali, bo już nie mieli siły. To najlepsze szkolenie samochodowe w Polsce
0 0Znalazłeś korzystniejsze ubezpieczenie OC? Oto jak bez problemów zmienić firmę ubezpieczeniową
0 0Krótka ławka PiS. Nowy minister finansów debiutował jeszcze u Tuska
O TYM SIĘ MÓWI 0 0"Władza tworzy nam nowy styl życia". Raczek o skandalu z filmem, który przeszkadza PiS-owi
FELIETON 0 0Krucjata krzyżowa Prezesa Kaczyńskiego. Wiem, dlaczego to robi