To od tego zależy los Kurskiego. Partia wstrzymała się z decyzją ws. odwołania prezesa TVP

Ważą się losy prezesa PiS – przy Nowogrodzkiej coraz częściej mówi się o konieczności odwołania Jacka Kurskiego.
Ważą się losy prezesa PiS – przy Nowogrodzkiej coraz częściej mówi się o konieczności odwołania Jacka Kurskiego. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Coraz więcej osób w PiS przyznaje, że czas zakończyć misję Jacka Kurskiego przy Woronicza. Do takiego rozwiązania mieli przekonywać Jarosława Kaczyńskiego m.in. wicepremier Jarosław Gowin, premier Mateusz Morawiecki czy szef MSWiA Joachim Brudziński. Kroplą, która przelała czarę goryczy, miał być materiał "Wiadomości" po śmierci Pawła Adamowicza.


Prezes PiS jednak – jak dowiedział się Andrzej Gajcy z portalu Onet.pl – jest przeciwko dymisji Jacka Kurskiego. Dyskusja na ten temat miała miejsce na pilnie zwołanym spotkaniu w siedzibie partii przy Nowogrodzkiej.

Należy się wstrzymać
Prezes Jarosław Kaczyński, według informatorów Onetu, miał nie podzielać krytyki Gowina, Morawieckiego i Brudzińskiego pod adresem Jacka Kurskiego. Miał uznać, że z jakimikolwiek decyzjami w sprawie prezesa TVP należy się wstrzymać co najmniej kilka dni – do czasu, aż partia pozna stanowisko elektoratu.

Prawo i Sprawiedliwość zamówiło bowiem wewnętrzne sondaże, które mają pokazać, jak tragedia w Gdańsku wpłynęła na poparcie PiS. "Jeśli okaże się, że TVP pod wodzą Jacka Kurskiego ciągnie partię w dół, wówczas każda decyzja jest możliwa, także ta o jego odwołaniu" – pisze Onet.
Portal wPolityce.pl braci Karnowskich, gdy tylko powrócił temat dymisji prezesa TVP, powołując się na źródła przy Nowogrodzkiej, donosił, iż to wszystko nieprawda i partia jest bardzo zadowolona z efektów pracy Kurskiego.


Sondażowy spadek
Pierwszy sondaż przeprowadzony po śmierci Pawła Adamowicza wskazuje na spory spadek poparcia dla PiS. Jak wynika z badania Kantar Millward Brown dla "Gazety Wyborczej", PiS może liczyć obecnie na 30 proc. poparcia, Koalicja Obywatelska na 25 proc.

źródło: Onet.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...