Poruszający wpis Mai Ostaszewskiej. Razem z aktorami Nowego Teatru pomogą WOŚP i gdańskiemu hospicjum

Maja Ostaszewska i inni aktorzy Nowego teatru włączą się do akcji na rzecz WOŚP i gdańskiego hospicjum.
Maja Ostaszewska i inni aktorzy Nowego teatru włączą się do akcji na rzecz WOŚP i gdańskiego hospicjum. Fot. Instagram.com/ostaszewskamaja_official
Tragiczna śmierć Pawła Adamowicza i jego pogrzeb mają się zakończyć zbiórką datków na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i gdańskiego hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza. Tak zdecydowała rodzina zamordowanego prezydenta. Do zbiórki dołączą się także aktorzy Nowego Teatru.


"Kiedyś stanie się nieszczęście, ktoś zginie i może dopiero wtedy zrozumiemy, zatrzymamy się, otrząśniemy- wielu z nas, wiele razy powtarzało te słowa..." – tak zaczyna się wpis aktorki Mai Ostaszewskiej.Ostaszewska wyraziła sprzeciw wobec tego, co doprowadziło do tragicznych wydarzeń na Targu Węglowym w Gdańsku.

"Jego śmierć podczas Finału WOŚP najbardziej jednoczącej i wspólnotowej inicjatywy w Polsce, jest tragicznym symbolem czasu, w którym żyjemy. Sprzeciwiamy się wszelkim przejawom agresji, nienawiści, nietolerancji, przemocy.

Aktorka złożyła także ważną deklarację, która wychodzi naprzeciw oczekiwaniom rodziny tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska.

"My, twórcy spektaklu 'Wyjeżdżamy' Nowy Teatr który gramy w tych dniach, przekazujemy swoje honorarium na dzieło, które łączy, jednoczy i leczy. Leczy z nienawiści. Daje nadzieję, że dobro i prawda zwycięży. Na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy oraz Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza w Gdańsku" – napisała Ostaszewska.

Przypomnijmy, rodzina zmarłego prezydenta chce, aby uczestnicy pogrzebu nie przynosili kwiatów czy zniczy, ale przekazali datki właśnie na fundację i hospicjum, z którym Paweł Adamowicz był związany.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Małgorzata Tusk zadała szyku we Francji. Tak wyglądała obok małżonek Trumpa i Macrona
0 0Ciężarna Joanna Krupa całkowicie naga na okładce "Wprost". Stanęła w obronie LGBT
Unum 0 0Nie wszystkie ubezpieczenia chronią przez całe życie. Jak wybrać polisę, która nie wygasa
0 0Smutni 30- i 40-letni. Wyniki światowych badań dają do myślenia
WYWIAD 0 0Aktor, któremu na bank się udało. Lech Dyblik o tym, jak odbić się od dna i... ganiać Malkovicha
NEWSWEEK 0 0Polskę czeka kryzys senioralny? Władze ignorują poważną zmianę demograficzną
0 0Kuchciński odnalazł się po aferze samolotowej. Dostał "zadanie specjalne"
POLECAMY 0 0"Cały dom robi we wiadra". Sławojki i wychodki w środku polskiego miasta