Wygrali prestiżowy konkurs, a najstarszy z nich ma 16 (!) lat. Teraz potrzebują naszej pomocy

Ekipa nastolatków zbiera pieniądze na udział w międzynarodowym festiwalu filmowym Filmapalooza, możesz im pomóc spełnić marzenia
Ekipa nastolatków zbiera pieniądze na udział w międzynarodowym festiwalu filmowym Filmapalooza, możesz im pomóc spełnić marzenia Fot. Zrzutka.pl
Polski film jest ostatnio w świetnej formie, o czym świadczy choćby wielki międzynarodowy sukces "Zimnej wojny". Ale polskie kino to nie tylko wielkie nazwiska, ale i młodzi, którzy swoją drogę dopiero zaczynają. Ekipa nastolatków zdobyła Grand Prix 48HFP Poland. Teraz mają szansę pokazać swój film na festiwalu Filmapalooza. Pomóż im zebrać fundusze.


Zwycięstwo w wyjątkowym konkursie
48HFP Poland to festiwal i konkurs, w którym mają szansę zmierzyć się zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy. To wydarzenie jest jednak inne niż wszystkie. Dlaczego? Otóż jego uczestnicy na stworzenie obrazu mają jedynie... 48 godzin. W ciągu zaledwie dwóch dni muszą napisać scenariusz, nakręcić i zmontować cały film.

To ogromne wyzwanie, dlatego tym większym zaskoczeniem i sukcesem jest fakt, że zwyciężyć udało się ekipie "niePOVażni”, której najstarszy (!) członek ma raptem 16 lat. Ich produkcja "Finis Griseo" opowiadająca o tym, jak młode pokolenie widzi świat dorosłych, została doceniona przez jury, w którym znaleźli się m.in. Wojciech Mecwaldowski i Joanna Kos Krauze.


Młodzież nie zamierza osiąść na laurach i swój film chce pokazywać nie tylko w Polsce, ale i zagranicą. Od niemal 20 lat laureaci krajowych edycji 48HFP spotykają się na prestiżowym festiwalu Filmapalooza, gdzie mogą zaprezentować swoje dzieła większej publiczności. Wydarzenie odbywa się w marcu 2019 roku na Florydzie w Orlando w Stanach Zjednoczonych.


Ich pojawienie się w USA byłoby sensacją, gdyż do tej pory na 48HFP pojawiali się jedynie pełnoletni twórcy. Koszt wyjazdu na festiwal to aż 60 tysięcy złotych. Młodzież chce uzbierać je za pomocą zbiórki na portalu zrzutka.pl.

Każdy z nas może pomóc im zrealizować marzenia, dokładając małą cegiełkę. Kto wie – może za kilka lat ta sama ekipa powalczy o Oscary?
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
JANDA 0 0Kremy z kolagenem: nie bierz pierwszego lepszego. To skomplikowany składnik
0 0Podgrzewanie tytoniu mniej szkodliwe od palenia? Badania napawają optymizmem
WYWIAD 0 0Dlaczego faceci nie chcą seksu. Seksuolożka wylicza powody i radzi, jak to zmienić
0 0Słynna fabryka ogłasza zwolnienia grupowe. Miśnieńska porcelana walczy o przetrwanie
O TYM SIĘ MÓWI 0 0"Maska opadła". PiS szuka pieniędzy na swoje obietnice. Oto gdzie wszyscy za nie zapłacimy
0 0Zdrojewski "chlapnął" o jedno zdanie za dużo. PO odcięła się od jego słów