"Nowa gwiazda Senatu". Jej pytanie w debacie budżetowej hitem "Szkła kontaktowego"

Dorota Czudowska z PiS w Senacie zasiada od wielu lat. Jej wystąpienie w trakcie debaty budżetowej zwróciło uwagę dziennikarzy "Szkła kontaktowego".
Dorota Czudowska z PiS w Senacie zasiada od wielu lat. Jej wystąpienie w trakcie debaty budżetowej zwróciło uwagę dziennikarzy "Szkła kontaktowego". Fot. screen ze strony YouTube.com / TV Regionalna pl
Za rządów Prawa i Sprawiedliwości można się wyjątkowo poważnie zastanawiać nad sensem istnienia Izby Wyższej parlamentu. Bardzo rzadko zdarza się, aby Senat wprowadził jakiekolwiek poprawki do ustaw napływających z Sejmu. Tak było i z ustawą budżetową. Jednak debatę nad planem finansowym państwa na ten rok warto było śledzić – choćby dla tych paru zdań.


W czwartkowy wieczór Senat - a jakże - bez poprawek przyjął budżet na 2019 r. Debata o liczbach, procentach, milionach i miliardach odbyła się w środę, uczestniczył w niej premier Mateusz Morawiecki. Z obecności szefa rządu postanowiła skorzystać senator PiS Dorota Czudowska. Zwróciła się do niego z pytaniem, jakie ją nurtowało - jak przyznała - od zawsze.

Zawsze mnie zastanawiało, jak takie kraje, które mają mniejszą powierzchnię, bo nie chcę mówić mniejsze kraje, bo każdy kraj jest sam w sobie wielką wartością, ale kraje o mniejszej powierzchni, mniejszej ludności, kraje Beneluksu, kraje skandynawskie, jak to się dzieje, że tam ludziom dzieje się tak dobrze? Że taka jest prowadzona gospodarka, że są takie przychody, że nie ma długów?

A nasz kraj, wielki kraj, prawie 40 milionów obywateli, Polaków, olbrzymia powierzchnia, wszystkie wymarzone bogactwa naturalne, turystycznie przebogaty, omijają nas takie kataklizmy, jakie dotykają inne kraje. Owszem, mamy powodzie, tornada, ale to nie w takiej skali, jak kraje na przykład obszaru Pacyfiku. I jak to się dzieje, że ciągle ludzie cierpią biedę, ciągle jest niedostatek, ciągle tylko kłopoty?

Dorota Czudowska z PiS
– Dzisiaj premier Morawiecki przedstawił najlepszy w historii od 89 roku budżet dla naszego kraju – tak po tym długim pytaniu podsumowała senator Czudowska.

"Pytanie roku" – tak tę wypowiedź skomentowało "Szkło kontaktowe" TVN24. Senator Czudowska zwróciła też uwagę internautów na Twitterze. "Dziś objawiła się nowa gwiazda senatu. (...) Zastanawiała się kobiecina, dlaczego nie jesteśmy tak zamożni jak kraje zachodu. Poinformowała też, że budżet M. Morawieckiego jest najlepszy w historii" – pisał jeden z użytkowników TT. Senator Dorota Czudowska nie jest nowicjuszką w Izbie Wyższej. Z wykształcenia jest lekarzem i po raz trzeci reprezentuje w Senacie Ziemię Legnicką – była senatorem IV kadencji (AWS) oraz VIII i obecnej IX.

Nie po raz pierwszy swoją wypowiedzią zwróciła na siebie uwagę. W 2015 r. w trakcie dyskusji o in vitro ostrzegała, że "tą ustawą otwieramy piekielne wrota". Dwa lata wcześniej, gdy wydawało się to nierealne, była jedną z pierwszych osób w Senacie domagających się zamknięcia supermarketów w niedziele.


źródło: szklokontaktowe.tvn24.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...