Chcesz być modny? Przykro nam, ale w tej sytuacji zaczniesz przypominać kujona sprzed 60 lat

Ci kujoni jeszcze nie mieli dostępu do komputerów
Ci kujoni jeszcze nie mieli dostępu do komputerów Fot. mat. prasowe
Dysponujesz odwagą godną pierwszych astronautów? A więc zacznij brylować w ciuchach, w których będziesz wyglądał niczym kujon sprzed ponad sześciu dekad.


Jeżeli pominąć ponadczasową klasykę, w modzie wszystko odbywa się według nieśmiertelnego wzorca: pewne trendy najpierw stają się gorące, aby po jakimś czasie przeobrazić się w obciachowe, a następnie odrodzić się w wielkim stylu. I tak w koło Macieju.
Pamiętasz triumfalny powrót ciuchów z lat 90. ub. (zahaczających o początek XXI w.)? Welurowe dresy, bandany, kombinezony i ogrodniczki, tudzież marynarki o rozmiarówce tak zawyżonej, że przypominały stylówkę Puffa Diddy'ego z początków kariery, bohaterów serialu "Przyjaciele" albo eleganta z Pcimia Dolnego sprzed ćwierćwiecza?
Ostatnimi czasy odfajkowane zostały również "ejtisy" (od legginsów, po zjadliwe neony), lata 70. (uwzględniają i kulturę disco, i punk) oraz hippisowskie motywy szóstej dekady ubiegłego stulecia.
Wszystko to staje się już niemodne, a projektanci sięgają jeszcze głębiej do historii. W roku 2019 najgorętszym z trendów mają stać się nawiązania do lat 50 ub. w.
Wielkimi krokami zbliża się inwazja ciuchów, po założeniu których będziesz prezentować się oldskulowo nawet przy chłopakach z viralowego zdjęcia, nazywanego w internecie "Imprezą informatyków" (wykonanego z roku 1997 r. podczas Olimpiady Matematycznej w Zwardoniu, a przedstawiającego czterech nastolatków w "tureckich" swetrach z bazaru).
W najnowszy trend na ostro wbiła się już firma Levi's, pokazując najnowszą kolekcję Vintage Clothing. Głowną inspiracją jest tutaj era, która zaczęła się w drugiej połowie lat 50., czyli czasach, gdy Ameryka dopiero zaczynała ostrą rywalizację w kosmosie ze Związkiem Radzieckim (pamiętajmy, że Jurij Gagarin, jako pierwszy z ludzi, dotarł do przestrzeni kosmicznej dopiero w roku 1961).
No a wizja wojny atomowej spędzała sen z powiek nie tylko osobom cierpiącym na schizofrenię paranoidalną.

Gotowy na takie retro-wyzwanie?
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Renault 0 0Łatwiejsza jazda. W tym modelu kierowca poczuje, co to znaczy prawdziwe wsparcie
The Farm 0 0Ta restauracja sprawia, że dla stołecznego łasucha wypad na Warmię i Mazury... przestaje mieć sens
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Nie chcemy nudy, chcemy DRAMY. Ten odcinek "Rolnik szuka żony" zaspokoił odwieczną ludzką potrzebę
RECENZJA 0 0Bez coming outu Elsy, ale wciąż "ma tę moc". O "Krainie lodu 2" znów będzie głośno
POLECAMY 0 0Nigdy się nie poddawaj – tego uczy kino. 10 tytułów, które powinien zobaczyć każdy mężczyzna
Volvo 0 0W mieście Volvo ci więcej. Kompaktowy XC40 to SUV gotowy na (prawie) wszystko