Najstraszniejszy horror 2019 roku? "Widzowie dosłownie podskakiwali w fotelach"

Wygląda na to, że "The Hole in the Ground" może być jednym z najstraszniejszych horrorów 2019 roku
Wygląda na to, że "The Hole in the Ground" może być jednym z najstraszniejszych horrorów 2019 roku Kadr z filmu
Horror ze studia A24 znów zachwycił publiczność amerykańskiego Sundance Film Festival. Jeśli powtórzy się sytuacja z zeszłego roku, to "The Hole in the Ground" jest murowanym hitem, który zaspokoi wyrobione i wybredne gusta miłośników strasznych historii.

Podobna sytuacja wydarzyła się w zeszłym roku. Najpierw, w czasie festiwalu Sundance, "Dziedzictwo" z tej samej wytwórni zostało okrzyknięte "Dzieckiem Rosemary XXI wieku", "'Egzorcystą' nowego pokolenia". Zachwyty potwierdziły się - film królował w rankingach najlepszych horrorów 2018 roku.Jeśli studio A24 i ekscytacja na Sundance są gwarantem jakości, to jest na co czekać. Fabuła irlandzkiego horroru "The Hole in the Ground" skupia się na postaciach matki (Seána Kerslake) i jej syna, którego coś opętało i stał się nie do poznania.

Brzmi to jak metafora wchodzenia w okres dojrzewania i koszmaru rodzicielstwa, ale po obejrzeniu zwiastuna wiemy, że mamy do czynienia z rasowym horrorem w stylu "Omen" czy "Lśnienia". Jest w nim straszne dziecko, dziwni sąsiedzi, paranoja głównej bohaterki, konsumpcja robaków i tytułowa tajemnicza dziura w ziemi gdzieś w głębi lasu.Na Rotten Tomatoes "The Hole in the Ground" ma średnią ocen 89 proc. - to znaczy, że dostał niemal same pozytywne recenzje. Serwis Gizmondo przyznaje, że tchnie nowe życie w wyświechtany gatunek horrorów ze strasznymi dzieciakami.
"Film od debiutanta Lee Cronina jest jednym z najstraszniejszych w historii. Widzowie dosłownie podskakiwali w fotelach. Tyle frajdy!" – napisała na Instagramie producentka, Chayah Masters.Film ma wejść do kinowej dystrybucji 1. marca. Nie wiadomo jeszcze na kiedy zaplanowana jest polska premiera.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...