Magdalena Adamowicz przemawiała w Parlamencie Europejskim. Mówiła o mowie nienawiści

Magdalena Adamowicz wraz z rodziną przyleciała do Brukseli
Magdalena Adamowicz wraz z rodziną przyleciała do Brukseli Fot. Twitter/Antonio Tajani
– Słowo nie może być narzędziem nienawiści, gnębienia innych – mówiła Magdalena Adamowicz w Parlamencie Europejskim. Polka spotkała się w Brukseli z przewodniczącym PE Antonio Tajanim, który na Twitterze zamieścił ważne przesłanie w języku polskim.


Wdowa po Pawle Adamowiczu jest ostro krytykowana przez polską prawicę. To dlatego, że w mediach nie szczędzi ostrych słów pod adresem obecnych władz. Adamowicz obarczyła współodpowiedzialnością za zabójstwo jej męża TVP, udzieliła też bardzo szczerego wywiadu dla "Newsweeka".


Teraz Magdalena Adamowicz poleciała do Brukseli, gdzie spotkała się z przewodniczącym Parlamentu Europejskiego Antonio Tajanim. Towarzyszyła jej starsza córka Antonina oraz brat zamordowanego prezydenta Gdańska Piotr Adamowicz.

Zdjęcie z rodziną oraz europosłem PO Januszem Lewandowskim Tajani opublikował na swoim koncie na Twitterze. "My Europejczycy nie możemy pozwolić na tak tragiczne w skutkach akty agresji i przemocy. Musimy być zjednoczeni i konsekwentni w walce przeciwko zamachom na fundamenty europejskiego społeczeństwa" – napisał po polsku unijny lider.

MAgdalena Adamowicz w Parlamencie Europejskim (spekuluje się, że wdowa po Pawła Adamowiczu miałaby kandydować do niego w najbliższych wyborach) zabrała również głos. Na posiedzeniu Europejskiej Parii Ludowej gdańszczanka mówiła o konsekwencjach mowy nienawiści i apelowała o budowanie solidarnej i pozbawionej tej nienawiści Europy.– Na początku było słowo. Słowo musi rozpoczynać dialog. Słowo nie może być narzędziem nienawiści, gnębienia innych – mówiła Adamowicz.Przypomnijmy, że prezydent Gdańska zmarł dzień po ataku nożownika Stefana W. podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy 13 stycznia. – Siedziałem niewinny w więzieniu! Platforma Obywatelska mnie torturowała, dlatego właśnie zginął Adamowicz! – wykrzyczał do mikrofonów przestępca, który w więzieniu odsiedział wyrok za liczne napady na banki.

Komisarzem Gdańska jest obecnie Aleksandra Dulkiewicz, która wystartuje też w przedterminowych wyborach prezydenta miasta.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...