Patrycja Krzymińska bije kolejne rekordy. W jeden dzień na ECS zebrała prawie 1,5 mln zł

Zbiórka na ECS zorganizowana przez Patrycję Krzymińską w ciągu jednego dnia przyniosła prawie półtora miliona złotych.
Zbiórka na ECS zorganizowana przez Patrycję Krzymińską w ciągu jednego dnia przyniosła prawie półtora miliona złotych. Fot. Kamil Gozdan / Agencja Gazeta
Patrycja Krzymińska ani na chwilę nie przestaje zaskakiwać. Świat zaniemówił, gdy w ciągu siedmiu dni zebrała 16 mln do "Ostatniej puszki Pawła Adamowicza", a tymczasem tylko w jeden dzień udało się zebrać grubo ponad milion złotych na Europejskie Centrum Solidarności.


Piotr Gliński obiecał dotację na Europejskie Centrum Solidarności w wysokości 7 mln zł, ale później wycofał się z tego twierdząc, że da tylko 4 mln zł. Dodatkowe 3 mln zł uzależnił od zwiększenia swojego wpływu na to, co się dzieje w centrum. W szczególności chodziło o więcej informacji poświęconych Annie Walentynowicz. Można się tylko domyślać, kogo jeszcze Gliński chciałby dodatkowo uhonorować w ECS.

Na takie żądania nie chce się zgodzić komisarz Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, która zapewnia gdańszczan, że nie dopuści do tego, by PiS w ich mieście na nowo pisał historię, tak jak to się stało już w przypadku Muzeum II Wojny Światowej. A gdańszczanie stają murem za Dulkiewicz, która po zamordowaniu Pawła Adamowicza będzie ubiegała się o fotel prezydenta Gdańska.

Jedną z tych, która nie godzi się na "propozycje" Piotra Glińskiego, jest Patrycja Krzymińska. Kilka tygodni temu zasłynęła tym, że udało jej się na Facebooku zebrać 16 mln zł do "ostatniej puszki Pawła Adamowicza". Wszystkie pieniądze zostały przekazane WOŚP. Teraz Krzymińska wzięła się za zbiórkę pieniędzy dla ECS.

– Nie będziemy się rozdrabniać, od razu zbieramy brakujące 3 mln zł – stwierdziła w rozmowie z naTemat Krzymińska. Z powodów proceduralnych (wymagana była zgoda Facebooka na aukcję, gdyś ECS nie jest fundacją) zbiórka została uruchomiona w piątek. W chwili powstawania tego materiału było już prawie półtora miliona złotych. Wesprzeć ECS będzie można przez tydzień.


Zbiórkę na Europejskie Centrum Solidarności można znaleźć pod tym linkiem
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...