Jednak coś dorzucił. Palikot przyznał, że wsparł finansowo nową partię Biedronia

Janusz Palikot wsparł Wiosnę Roberta Biedronia.
Janusz Palikot wsparł Wiosnę Roberta Biedronia. Fot. Jakub Orzechowski/Agencja Gazeta
Wiosna zdementowała informacje, że Twój Ruch zapłacił za niedzielną konwencję partii na Torwarze. Jednak tweet Janusza Palikota pokazuje, że były polityk pozytywnie odniósł się do prośby Roberta Biedronia o wpłatę. I była ona wyższa niż "złotówka", o którą apelował twórca Wiosny.


Dzień po konwencji założycielskiej nowej partii Roberta Biedronia pojawiły się pytania co do źródeł jej sfinansowania i przypuszczenia, że pieniądze mogą pochodzić od Janusza Palikota. Robert Biedroń przekonywał, że wydarzenie sfinansowali członkowie i sympatycy nowego ruchu. Przy okazji były prezydent Słupska zaapelował do Janusza Palikota o wsparcie.

– Janusz, jeśli nas oglądasz, proszę, przelej nam chociaż złotówkę na konto - zaapelował lider Wiosny do swojego byłego partyjnego szefa.

Zachęcony do wyciągnięcia portfela Palikot odpowiedział na apel za pomocą Twittera. "Robert, oglądałem i przelewam trochę więcej. Nie wydaj na głupoty" – napisał były lider Twojego Ruchu.


Jak dowiedział się portal Onet.pl, Palikot przelał na konto Wiosny tysiąc złotych. Przypomnijmy, część budżetu nowego ruchu pochodzi ze sklepu z politycznymi gadżetami, który Robert Biedroń założył z początkiem grudnia.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...