
Reklama.
Krzysztof Ziemiec zrezygnował z prowadzenia "Wiadomości", ale nie odszedł z TVP. Nadal jest gospodarzem "Minęła 20" i "Woronicza 17". A już w najbliższy czwartek poprowadzi "Teleexpress". Według informacji Wirtualnemedia.pl, z programu odchodzi Michał Cholewiński, dalej będą go jednak prowadzić Beata Chmielowska-Olech i Rafał Patyra.
Ziemiec zrezygnował z prowadzenia głównego wydania "Wiadomości" po fali krytyki, jaka spadła na niego po stronniczych materiałach po śmierci Pawła Adamowicza. Głośno było zwłaszcza o programie poświęconym mowie nienawiści, w którym podano przykłady takich wypowiedzi wyłącznie ze strony osób kojarzonych z opozycją wobec PiS.
Już po programie, który był jego ostatnim występem w "Wiadomościach" Ziemiec udał się na urlop." Wirtualna Polska" twierdziła wówczas, że stało się tak dlatego, iż nie poradził sobie z falą krytyki.
– Po tym wszystkim wziąłem urlop. Na razie postanowiłem się nie wypowiadać w żadnej sprawie. Nie komentuję plotek na temat swojego odejścia – powiedział w rozmowie z WP. Miał zakończyć rozmowę bez wyjaśnienia, kiedy i czy w ogóle pojawi się jeszcze w "Wiadomościach".
źródło: Wirtualne Media