"Gazeta Wyborcza" znowu uderzy w Kaczyńskiego. Ujawni fakturę, której boją się w PiS

"Gazeta Wyborcza" opublikuje jedną z faktur wystawionych na spółkę Srebrna.
"Gazeta Wyborcza" opublikuje jedną z faktur wystawionych na spółkę Srebrna. Fot. Jan Rusek/Agencja Gazeta
"Gazeta Wyborcza" szykuje się do kolejnego uderzenia w prezesa PiS. Jarosław Kurski za pośrednictwem Twittera poinformował, że dziennik w czwartkowym wydaniu opublikuje jedną z faktur wystawionych na spółkę Srebrna. To kolejna odsłona afery związanej z "taśmami Kaczyńskiego".


"Podobno Jarosław Kaczyński, kryształowo uczciwy deweloper nie mógł zapłacić, choć bardzo chciał, bo nie było faktur wystawionych na #Srebrna. Oto jedna z nich z 14.06.2018" – napisał w środę wieczorem na Twitterze Jarosław Kurski i poinformował, że dokument zostanie ujawniony w najnowszym numerze "Gazety Wyborczej". "Teraz, cóż za ulga, będzie już można zapłacić" – dodał na koniec.Taśmy Kaczyńskiego
5 lutego "Gazeta Wyborcza" opublikowała trzecią część taśm prezesa Prawa i Sprawiedliwości. Tym razem nagrany został nie sam Kaczyński, a Gerald Birgfellner oraz Kazimierz Kujda, szef Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. Rozmowa dotyczyła oczywiście inwestycji spółki Srebrna.

Była to trzecia część tzw. taśm Kaczyńskiego. W pierwszej publikacji "Gazeta Wyborcza" przybliżyła kulisy negocjacji Kaczyńskiego z Birgfellnerem. Druga część nagrań skupia się na samym prezesie, który wyjaśnia, dlaczego budowa byłaby dla niego kłopotliwa.

AKTUALIZACJA:

O nowych ustaleniach "Wyborczej" piszemy tutaj.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...