Internet śmieje się z wpadki Saryusza-Wolskiego. Polityk znowu pomylił flagi

Jacek Saryusz-Wolski pomylił flagę Polski z flagą Malty.
Jacek Saryusz-Wolski pomylił flagę Polski z flagą Malty. Fot. Marcin Wojciechowski / Agencja Gazeta
Jacek Saryusz-Wolski nieraz zaliczył wpadkę w mediach społecznościowych. Tym razem dał jednak popis, który może być mu wypominany bardzo długo. Polityk… pomylił flagę Polski z flagą Malty. Błędny wpis już zniknął z jego konta, ale internauci zdążyli zrobić screeny. I ruszyła karuzela śmiechu.


"Polska na 1-szym miejscu w Unii Europejskiej względem wzrostu gospodarczego wg Komisji Europejskiej 5.2%!!!" – napisał na Twitterze Jacek Saryusz-Wolski. Żeby dokładnie pokazać kluczowe dane udostępnił wpis Komisji Europejskiej, która przy poszczególnych liczbach umieściła flagi odpowiednich państw.

Tu zaczęły się problemy. Na pierwszym miejscu w zestawieniu wcale bowiem nie znajdowała się Polska, tylko Malta, która również ma flagę w biało-czerwonych barwach. Co prawda wpis już zniknął z konta polityka, ale czujni internauci opublikowali screeny. W końcu nic w internecie nie ginie.Druga pomyłka
To nie pierwsza wpadka, jaką Saryusz-Wolski zaliczył na Twitterze. W czerwcu 2018 r. chciał uczcić pamięć legendarnej dziennikarki Oriany Fallaci. Z tej okazji europoseł postanowił przypomnieć o jej polskich związkach.

Europoseł wskazał na polskie korzenie Fallaci. Jej pradziadek – jak napisał – był polskim arystokratą, który walczył i umarł za niepodległość Polski w XIX-wiecznym powstaniu. Saryusz-Wolski nie ustrzegł się przy tym błędu, bo chcąc zamieścić obrazek z włoską flagą, pomylił ją z irlandzką.


Jacek Saryusz-Wolski dał się wcześniej poznać jako zdeklarowany przeciwnik Donalda Tuska, z którym walczył – nieskutecznie – o fotel przewodniczącego Rady Europejskiej. Zanim przeszedł na stronę PiS, był jednym z czołowych działaczy PO.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...