Żałoba po śmierci Olszewskiego nie będzie jednodniowa. Ujawniono decyzję Andrzeja Dudy

Pogrzeb Jana Olszewskiego ma odbyć się 16 lutego w sobotę. Takie informacje podał Kornel Morawiecki, powołując się na żonę Jana Olszewskiego Martę Miklaszewską.
Pogrzeb Jana Olszewskiego ma odbyć się 16 lutego w sobotę. Takie informacje podał Kornel Morawiecki, powołując się na żonę Jana Olszewskiego Martę Miklaszewską. Fot. Adam Kozak / Agencja Gazeta
Żałoba narodowa po śmierci Jana Olszewskiego ma potrwać trzy dni. Zacznie się w czwartek o godz. 12, a zakończy w sobotę o godz. 18 – nieoficjalnie dowiedziała się stacja Polsat News. Ujawniono także datę pogrzebu byłego premiera, który zmarł w czwartek wieczorem w wieku 88 lat.


Obecnie decyzja o żałobie podjęta przez prezydenta Andrzeja Dudę oczekuje na kontrasygnatę premiera Mateusza Morawieckiego. Poznaliśmy też – przynajmniej nieoficjalnie – termin pogrzebu Jana Olszewskiego. Podał go Kornel Morawiecki.


Według marszałka seniora uroczystości pogrzebowe byłego premiera odbędą się w sobotę 16 lutego. – Nie wiem, czy już słuchacze wiedzą, ale ja już słyszałem, bo rozmawiałem z żoną (Jana Olszewskiego – red.) panią Martą Miklaszewską, że pogrzeb odbędzie się w najbliższą sobotę – powiedział na antenie Polskiego Radia.

Wyraził przy tym nadzieję, że w ostatniej drodze Janowi Olszewskiemu będzie towarzyszyć wiele osób. – Ten pogrzeb to będzie coś dla nas, nie tylko dla niego, ale i dla nas. To będzie potrzeba, żebyśmy oddali mu hołd – poinformował Kornel Morawiecki.

To, że żałoba po śmierci byłego premiera może potrwać dłużej niż jeden dzień, sugerował już w weekend prezydencki minister Andrzej Dera. – Żałoba narodowa będzie dłuższa niż jednodniowa, bo postać Jana Olszewskiego jest postacią wybitną – mówił w Polsat News.


Jan Olszewski zmarł w czwartek wieczorem w wieku 88 lat. We współczesnej historii Polski pozostanie najbardziej znany z powodu tzw. nocy teczek.

źródło: Polsat News, Polskie Radio
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
"Lodowiec cofnął się o 2 kilometry". Polak na własne oczy widział, co w Arktyce zrobiła zmiana klimatu
Widać dym z kosmosu. Tak płoną lasy w Amazonii i na Syberii. To NIE JEST lokalny problem

AFERA HEJTERSKA

WYWIADJak zorganizowana grupa przestępcza? Prawnik wylicza, jakie paragrafy mogli złamać ludzie Ziobry
O TYM SIĘ MÓWI"Gersdorf wyp***". Kampania nienawiści była wymierzona też w I prezes SN