Przewrót w Szlachetnej Paczce. Znajomy księdza Stryczka już nie jest prezesem

Kolejny przewrót w Szlachetnej Paczce. Władzę w Stowarzyszeniu Wiosna znów objęła Joanna Sadzik.
Kolejny przewrót w Szlachetnej Paczce. Władzę w Stowarzyszeniu Wiosna znów objęła Joanna Sadzik. Fot. Jakub Porzycki / Agencja Gazeta
Zaledwie przed tygodniem głośno było o przejęciu władzy w Stowarzyszeniu Wiosna, odpowiadającym za Szlachetną Paczkę, przez znajomego księdza Jacka Stryczka. Tymczasem ks. Grzegorz Babiarz nie jest już prezesem. Na stanowisko wróciła właśnie Joanna Sadzik.


O Szlachetnej Paczce było głośno po reportażu Onetu, który opisał to, w jaki sposób ksiądz Jacek Stryczek miał traktować pracowników. Jego zachowania - według ich relacji - nosiły wszelkie znamiona mobbingu. Przedstawiali duchownego jako osobę budzącą postrach, doprowadzającą ich do płaczu, depresji i bezsenności.

Po tekście Onetu ksiądz Stryczek zrezygnował z funkcji prezesa Stowarzyszenia Wiosna. W jego miejsce na czele organizacji stanęła Joanna Sadzik. Tymczasem w zeszłym tygodniu władzę niespodziewanie objął w atmosferze skandalu znajomy charyzmatycznego duchownego, ks. Grzegorz Babiarz. Pracownicy znów – jak relacjonował jeden z nich – poczuli atmosferę zagrożenia.

Jednak prezesem duchowny był zaledwie tydzień, bo walne zgromadzenie znów powołało Joannę Sadzik na stanowisko prezesa zarządu, o czym poinformowano w komunikacie wydanym w środku nocy. Stowarzyszenie potwierdziło też mandat członków zarządu Dominiki Langer-Gniłka i Anny Wilczyńskiej oraz powołało ponownie w skład Zarządu Jakuba Marczyńskiego.


Joanna Sadzik była poprzednio prezesem Wiosny przez cztery miesiące. Wcześniej pełniła funkcję dyrektora Szlachetnej Paczki.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...