Kontrowersyjna decyzja Oscarowej Akademii. Nie pokaże wręczania statuetek w głównych kategoriach

Ciekawe co na puszczaniu reklam na wręczaniu Oscarów powiedzieliby ci panowie? (Od lewej: Francis Ford Coppola, Martin Scorsese, Steven Spielberg, and George Lucas)
Ciekawe co na puszczaniu reklam na wręczaniu Oscarów powiedzieliby ci panowie? (Od lewej: Francis Ford Coppola, Martin Scorsese, Steven Spielberg, and George Lucas) Fot. Instagram.com/theacademy
Jeśli Łukasz Żal zostanie nagrodzony Oscarem za swoje zdjęcia do "Zimnej wojny", to nie zobaczymy momentu odbierania statuetki! Amerykańska Akademia Filmowa ogłosiła właśnie kategorie, których nie zobaczymy na żywo w telewizji. W tym czasie polecą... reklamy.


Decyzja jest podyktowana spadającą oglądalnością gali. Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej chce ją skrócić do trzech godzin. W przerwie reklamowej wręczone zostaną 4 z 24 Oscarów. W czasie transmisji na żywo w TV nie będzie momentu odbierania statuetki za zdjęcia (w tej nominowany jest polski operator), montaż, krótkometrażowy film aktorski oraz za najlepszą charakteryzację.

Cztery Oscary zostaną przyznane w czasie przerwy reklamowej, ale tylko w telewizji. "Wycięte" kategorie mają być transmitowane w internecie na oficjalnej stronie Oscarów oraz na kanałach w serwisach społecznościowych. Taki zabieg i tak wywołał ogromne oburzenie.

Głos zabrał oscarowy reżyser Guillermo del Toro. "Zdjęcia i montaż są u podstaw naszego rzemiosła. One nie są odziedziczone po teatrze czy literaturze, ale są kinem samym w sobie" – napisał na Twitterze.

To kolejna rewolucja w 90-letniej tradycji wręczania prestiżowej nagrody. W tym roku gala nie będzie miała prowadzącego. Taka sytuacja wydarzy się pierwszy raz od 30 lat. O innych zaskakujących decyzjach Akademii przeczytacie w artykule Oli Gersz.


Laureatów 91. gali wręczenia Oscarów poznamy 24 lutego. Imprezę w Polsce transmitować będzie Canal+. Ceremonia zacznie się o 2 w nocy i potrwa do 5 rano.

Źródło: hollywoodreporter.com
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...