Wałęsa przeprosił Piotra Dudę za kontrowersyjne zdjęcie. Znalazł sobie jednak jedno "ale"

Lech Wałęsa zawsze ma jakieś "ale".
Lech Wałęsa zawsze ma jakieś "ale". Fot. Roman Rogalski / Agencja Gazeta
Były prezydent przeprosił szefa "Solidarności" Piotra Dudę za opublikowanie w sieci kontrowersyjnej grafiki. Wynikało z niej, że Duda służył kiedyś w ZOMO. Wałęsa nie byłby jednak sobą, gdyby nie miał do swojego stwierdzenia żadnego "ale".


"Panie Piotrze Duda. Przepraszam za opublikowanie nieopatrznie na moim profilu zdjęcia sugerującego, że stał Pan tam, gdzie stało ZOMO. Zdjęcie było opatrzone nieprawdziwym opisem" – napisał na swoim Facebooku były prezydent.

Wałęsa stwierdził, że autor wpisu "pomylił jednostki". Sprostował też, że w przeszłości Piotr Duda służył w dywizji powietrzno-desantowej. "Autor zdjęcia wprowadził mnie w błąd. Nie zmienia to jednak faktu, że stał Pan w stanie wojennym po drugiej stronie barykady niż my, ludzie Solidarności" – zaznaczył Wałęsa.

Post z grafiką, który pojawił się na profilu Wałęsy, od początku budził emocje. W wezwaniu przedsądowym, które dotarło do byłego prezydenta, Piotr Duda domagał się publicznych przeprosin opublikowanych w ciągu 48 godzin. Wskazał również ich formę i przygotował treść komunikatu, który miał opublikować Wałęsa.


Nie wiadomo, czy forma przeprosin, jaką przyjął były szef "S", wystarczy do tego, aby sprawa nie znalazła się w sądzie.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...