Ziobro ma swoją teorię dotyczącą sporu przed TSUE. "Wyjaśnił", dlaczego Komisja Europejska "ciągnie" sprawę

Zbigniew Ziobro skrytykował działania Komisji Europejskiej ws. postępowania przed TSUE.
Zbigniew Ziobro skrytykował działania Komisji Europejskiej ws. postępowania przed TSUE. Fot. Jakub Porzycki / Agencja Gazeta
Pan Timmermans chce ciągnąć ten spór – powiedział Zbigniew Ziobro odnośnie postępowania przed TSUE ws. polskiej ustawy o Sądzie Najwyższym. Minister sprawiedliwości ocenił, że "postawa Komisji Europejskiej jest pieniacka".


We wtorek przed południem w TSUE w Luksemburgu odbyła się rozprawa dotycząca skargi Komisji Europejskiej. Chodzi o polską ustawę o Sądzie Najwyższym.

11 kwietnia rzecznik generalny Trybunału Sprawiedliwości UE ma przedstawić swoją opinię w sprawie. Ogłoszenie wyroku ma z kolei nastąpić w maju. Jak podawała stacja RMF FM, TSUE i KE utrzymały swoje stanowiska. Z kolei polski przedstawiciel Bogusław Majczyna domagał się wycofania skargi.

Ziobro o "pieniackiej postawie KE"
Głos w sprawie zabrał na konferencji prasowej Zbigniew Ziobro, który przypomniał, że wiceszef KE Frans Timmermans w rozmowach deklarował chęć wycofania się ze sporu. – Tutaj nie chodzi o spór o sądownictwo, chodzi o politykę i o to, by przeciągnąć tę decyzję do wyborów do Parlamentu Europejskiego – przekonywał minister sprawiedliwości.

Ziobro ostro ocenił działania KE i zarzucił jej "pieniacką postawę, opartą na szukaniu za wszelką cenę pretekstu do toczenia sporu". – To nie przyniesie opozycji ani Unii Europejskiej punktów dodatnich – wskazywał. – Jest takie pojęcie w słowniku języka polskiego, które się nazywa pieniactwo. Jest też "pieniacz". Pytanie, kto jest pieniaczem i kto pieniactwa się tutaj dopuszcza – dodał.


źródło: TVN24
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...