"Amerykanie gotowi, by walczyć do ostatniego Polaka". Mocna groźba ambasady Rosji w USA

Rosjanie są przekonani, że Amerykanie są gotowi walczyć do ostatniego Polaka.
Rosjanie są przekonani, że Amerykanie są gotowi walczyć do ostatniego Polaka. Fot. Wikipedia/CC BY 4.0
Właściwie można się było tego spodziewać, że przy okazji konferencji bliskowschodniej odbywającej się w Warszawie zacznie iskrzyć na linii Waszyngton-Kreml. Wiceprezydent USA Mike Pence mówił o agresywnej polityce Rosji. Kreml twierdzi więc, że skoro Amerykanie są gotowi do wojny, to... umierać będą Polacy.


Podczas konferencji bliskowschodniej trudno było nie odnieść wrażenia, że niektórzy przyjechali do Warszawy by porozumieć się w sprawie wojny. Premier Izraela mówił o wojnie z Iranem, z kolei wiceprezydent USA poruszył kwestię współpracy polskich i amerykańskich żołnierzy w przypadku rosyjskiej agresji.Na odpowiedź Kremla nie trzeba było długo czekać. Na Twitterze rosyjskiej ambasady w USA pojawił się wpis mówiący o tym, iż... "Amerykanie są gotowi, by walczyć do ostatniego Polaka".

Te słowa z pewnością zostaną wykorzystane przez tych, którzy są sceptyczni wobec naszej spolegliwej postawy wobec sojusznika zza oceanu. Ci od dawna twierdzą, że organizacja konferencji była błędem i Polska tylko na tym straci.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...