Biedroń chciał uderzyć w PiS, a zhejtował ludzi starszych. Za krytykę wpisu... zaczął blokować

Robert Biedroń nazwał listy PiS do PE "wysyłaniem do domu spokojnej starości". Gdy wypomniał mu to dziennikarz Onetu, zablokował go na Twitterze.
Robert Biedroń nazwał listy PiS do PE "wysyłaniem do domu spokojnej starości". Gdy wypomniał mu to dziennikarz Onetu, zablokował go na Twitterze. Fot. Jakub Włodek / Agencja Gazeta
Robert Biedroń ocenił, że kandydaci PiS do PE to "leśne dziadki na płatnych wczasach". "PE to nie dom spokojnej starości! Mówię nie! Skończmy z dziadostwem w polskiej polityce" – napisał na Twitterze. Gdy w komentarzach zwrócono mu uwagę, że te słowa bardziej niż w PiS uderzają w ludzi starszych, Biedroń po prostu zablokował krytyków.


We wtorek ujawniono nazwiska "jedynek" i "dwójek" na listach wyborczych Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego. Okazało się, że są na nich znane osoby, w tym Joachim Brudziński, Beata Szydło, Beata Mazurek i wiele innych gwiazd obozu "dobrej zmiany".

Robert Biedroń nazwał kandydujących z list PiS "dinozaurami" i dodał, że "PE to nie dom spokojnej starości! Leśne dziadki na płatnych wczasach". "Mówię nie! Skończmy z dziadostwem w polskiej polityce" – oznajmił na Twitterze lider Wiosny.Wpis lewicowego polityka jako jeden z pierwszych krytycznie skomentował Konrad Piasecki. "Zważywszy, że większość aktywnych wyborców to ludzie starsi, to jednak brawurowe stanowisko" – podsumował dziennikarz TVN24. Pogardliwe wobec seniorów podejście Roberta Biedronia jeszcze dobitniej ocenił dziennikarz Onetu Kamil Dziubka. "Nie wiem, jak Was, ale mnie strasznie razi to przyczepianie się do wieku. Zwłaszcza w ustach lidera lewicowego ugrupowania, które ma walczyć z dyskryminacją. Dyskryminacja nie dotyczy tylko orientacji seksualnej, czy wyznania, ale też wieku" – napisał.W odpowiedzi szef Wiosny zrobił coś, z czego "zasłynął" już w internecie: zablokował autora krytycznego komentarza na Twitterze. "Robert Biedroń postanowił mnie zablokować, bo skrytykowałem jego pogardliwe wpisy wobec osób starszych. Uważam, że nie ma miejsca na dyskryminację ze względu na wiek nigdzie, także w polityce. P.S. Robert, słabe to" – skomentował Dziubka na Twitterze. Pomijając niesmak z powodu wypominania wieku, warto zauważyć, że szef Wiosny do "domu spokojnej starości" wysyła ludzi niewiele ponad 50-letnich. Wspomnijmy tylko, że Beata Mazurek i Joachim Brudziński mają po 51 lat, Anna Zalewska 53, a Beata Szydło 55 lat. We wtorek ujawniono listy PiS do Parlamentu Europejskiego. Jedynkami i dwójkami PiS  zostali najbardziej rozpoznawalni politycy partii. Poza Szydło i Brudzińskim chodzi na przykład o Adama Bielana, Beatę Mazurek, Witolda Waszczykowskiego i wielu innych. 
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Zapytali Kaczyńskiego o poparcie dla Dudy.[/b] Prezydent nie będzie zadowolony

Zapytali Kaczyńskiego o poparcie dla Dudy. Prezydent nie będzie zadowolony

Anna RydekAnna Rydek

W chwili, gdy pierwszy szok wywołany dokumentem braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu" zaczyna mijać, czas włączyć racjonalne myślenie i poszukać odpowiedzi na pytanie: kim jest i jak działa pedofil? Do odpowiedzi posłuży mi doświadczenie własne, jako ofiary pedofila, oraz ludzi, których spotkałam w toku swojego procesu terapeutycznego. Który to proces – dodam, prawdopodobnie nigdy się tak naprawdę nie skończy, a w każdym razie nie zlikwiduje całkowicie objawów i nie cofnie...

Zaskakujący ruch nowego prezydenta Ukrainy. [b]Zełenski rozważa referendum ws. Rosji

Zaskakujący ruch nowego prezydenta Ukrainy. Zełenski rozważa referendum ws. Rosji