Już jest zwiastun włoskiego serialu "Imię róży". W obsadzie Torturro, Everett i Adamczyk

Piotr Adamczyk zagra mnicha we włoskim serialu
Piotr Adamczyk zagra mnicha we włoskim serialu Fot. Instagram / Piotr Adamczyk
Piotr Adamczyk zagrał w telewizyjnej ekranizacji "Imienia róży". Włoski serial może być wielkim hitem, a w jego obsadzie aż roi się od gwiazd. Premiera już niedługo.


"Imię róży" Umberta Eco – historia zakonników próbujących rozwikłać tajemniczą zagadkę śmierci mnichów w klasztorze – to jedna z najwybitniejszych książek XX wieku. Teraz zobaczymy ją na małym ekranie.

Pierwszy zwiastun odśmiodcinkowego miniserialu pokazała włoska telewizja RAI. Wrażenie robi obsada. W głównych rolach zobaczymy tak znane nazwiska, jak John Torturro i Rupert Everett. W serialu zagrają także m.in. znany z serialu "Zagubieni" Michael Emerson oraz włoskie gwiazdy: Fabrizio Bentivoglio, Greta Scarano i Stefano Fresi.W "Imieniu Róży" pojawi się również polski aktor. Piotr Adamczyk wcieli się w Severinusa. Na swoim profilu na Instagramie aktor udostępnił zdjęcie z planu."Imię róży", które będzie serialem angielskojęzycznym, według włoskich mediów ma być wielkim hitem. Produkcja kosztowała 27 milionów dolarów, a prace nad scenariuszem nadzorował sam Umberto Eco. Niestety pisarz nie doczekał się efektu końcowego – zmarł w 2016 r.

We Włoszech "Imię róży" będzie miało swoją premierę w marcu. Prawa do ekranizacji zakupiły już m.in. brytyjskie BBC oraz grupa ITI w Polsce. Data polskiej premiery nie jest znana.źródło: Booklips
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...