Poważne kłopoty Biedronia. W sądzie jest już skarga dotycząca finansowania Wiosny

Robert Biedroń postulował jawność i uczciwość, tymczasem ma problem z udostępnieniem informacji na temat finansów partii Wiosna.
Robert Biedroń postulował jawność i uczciwość, tymczasem ma problem z udostępnieniem informacji na temat finansów partii Wiosna. Fot. Bartosz Bańka/Agencja Gazeta
Sieć Obywatelska Watchdog Polska złożyła skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku na opieszałość ze strony partii Wiosna. Wcześniej organizacja bezskutecznie zwracała się do partii Roberta Biedronia z prośbą o udostępnienie informacji w sprawie finansowania partii. Bezskutecznie.


To miała być nowa jakość na polskiej scenie politycznej. Robert Biedroń od lat wypomina wszystkim partiom dookoła brak uczciwości i transparentności. Gdy jednak przyszła kolej na ujawnienie finansów Wiosny, Biedroń jakby zapomniał o swoich ideach. "Program nowej partii, która pojawiła się na horyzoncie – Wiosny Roberta Biedronia – odmienia jawność przez wszystkie przypadki. Ma być jawność płac, jawność budżetu mediów publicznych i konsultowanie ustaw" – można przeczytać w oświadczeniu Watchdog Polska.

Sieć Obywatelska Watchdog Polska próbowała się dowiedzieć czegoś na temat finansowania Wiosny. Zwróciła się z prośbą o udostępnienie wyciągów i historii rachunków bankowych partii, od początku istnienia partii do dnia wykonania wniosku. Poproszono też o informacje o wszystkich wydatkach partii od początku istnienia partii do dnia wykonania wniosku.

Prośba została zignorowana przez Wiosnę i Roberta Biedronia, w związku z tym Watchdog Polska zdecydowało się złożyć skargę do WSA w Gdańsku na opieszałość. "Czekamy na spełnienie deklaracji politycznych dotyczących jawności" – czytamy w oświadczeniu Sieci Obywatelskiej.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...