"Ja naprawdę kochałem Michaela". Rzekome ofiary Króla Popu mówią, dlaczego tak długo milczały

Rzekome ofiary Michaela Jacksona powiedziały, dlaczego tak późno zdecydowały się na opowiedzenie swojej historii.
Rzekome ofiary Michaela Jacksona powiedziały, dlaczego tak późno zdecydowały się na opowiedzenie swojej historii. For. Kadr z filmu "Leaving Neverland" / HBO
James Safechuck i Wade Robson to rzekome ofiary Michaela Jacksona, które pojawiły się w najnowszym filmie dokumentalnym HBO "Leaving Neverland". W programie Oprah'y Winfrey mężczyźni powiedzieli o tym, dlaczego tak długo milczeli na temat domniemanej pedofilii Króla Popu.


– Michael wmawiał mi, że to prawdziwa miłość. Bóg miał nas połączyć. Ja uważałem, że Michael był bogiem – wyznał Wade Robson. – Nigdy nie zapominałem też tego, co mi robił, ale nie myślałem o tym, jak o wykorzystywaniu seksualnym. Wszystko, co robił Michael przez te lata, było dla mnie czymś naturalnym – dodał Safechuck.Mężczyźni gościli w programie "After Neverland", który ukazał się tuż po emisji pierwszej części dokumentu HBO "Leaving Neverland" – filmu, gdzie rzekome ofiary Michaela Jacksona ujawniły, co miało dziać się za zamkniętymi drzwiami posiadłości Neverland. Spotkanie z Safechuckiem i Robsonem prowadziła Oprah Winfrey.

– Wykorzystywanie seksualne to nie tylko wykorzystywanie, to także uwodzenie seksualne. To jak plaga na ludzkości. Dzieje się to teraz w rodzinach. Wszyscy wiemy, że dzieje się to także w kościołach, szkołach i drużynach sportowych na całym świecie – powiedziała prezenterka na początku rozmowy.W 2003 roku Michael Jackson został oskarżony o pedofilię, jednak oczyszczono go z zarzutów. Nigdy nie przyznał się do tego, że molestował dzieci. W 2005 roku Safechuck odmówił składania zeznań przeciwko Królowi Popu.

– Nie chciałem pojawiać się w wiadomościach przez siedem dni w tygodniu. Musicie coś zrozumieć, ta sprawa była transmitowana w telewizji. Bałem się, że to zrujnuje moje życie na zawsze – powiedział.

Dokument "Leaving Neverland" będzie można obejrzeć w Polsce na platformie HBO Go już w najbliższy piątek 8 marca. Jesienią zaplanowano premierę na antenie HBO.

Źródło: "The New York Times"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...