Krótka lista kandydatów na miejsce Stefana Horngachera. Ujawniono dwa głośne nazwiska

Skoki narciarskie. ZPN ma dwóch kandydatów za Stefana Horngachera.
Skoki narciarskie. ZPN ma dwóch kandydatów za Stefana Horngachera. Fot. Marek Podmokły / Agencja Gazeta
Wciąż nie wiadomo, czy Stefan Horngacher będzie w przyszłym sezonie trenerem polskich skoczków. Negocjacje z Austriakiem przeciągają się, ale PZN ma być już gotowy na odejście szkoleniowca. Jak podaje Sport.pl, jego miejsce mają szansę zająć Czech Michal Doleżal (asystent Horngachera) lub Ronny Hornschuh (trener Szwajcarii).


Na odejście Stefana Horngachera PZN i polscy kibice są przygotowani od dłuższego czasu. Trener, który pracuje z polską kadrą, ma związać się z niemiecką ekipą, jednak Niemiecki Związek Narciarski przedstawił mu propozycję różniącą się od wcześniejszych ustaleń. Dlatego wciąż nie wiadomo, jak sprawa się skończy.

ZPN ma tylko dwóch kandydatów?
Niemniej jednak z informacji Sport.pl wynika, że PZN ma już potencjalnych następców Austriaka. Najpoważniejszym kandydatem na stanowisko pierwszego trenera polskiej kadry ma być Czech Michal Doleżal, który od trzech lat zajmuje stanowisko trenera asystenta Horngachera.

Drugim szkoleniowcem na liście PZN-u jest Ronny Hornschuh, szkoleniowiec reprezentacji Szwajcarii, który w tym sezonie doprowadził Killiana Peiera do brązowego medalu mistrzostw świata. Przemawia za nim również wykształcenie. Hornschuh zdobywał wiedzę w elitarnej szkole w Oberhofie.


Wkrótce ostateczna decyzja
Jeszcze niedawno prezes PZN Apoloniusz Tajner oraz dyrektor-koordynator ds. skoków i kombinacji norweskiej Adam Małysz zapewniali, że prowadzone są starania, by Horngacher przedłużył umowę i nadal trenował polskich skoczków. Według Sport.pl Austriak swoją decyzję ma przedstawić po turnieju Raw Air, ale przed ostatnimi zawodami w Planicy. 

Bez wątpienia odejście Horngachera byłoby dużą stratą dla polskich skoków. To właśnie pod okiem tego trenera Kamil Stoch dwukrotnie wygrał Turniej Czterech Skoczni i zdobył złoty medal olimpijski, a reprezentacja srebrny medal w skokach drużynowych na mistrzostwach świata w 2017 roku i brąz na igrzyskach olimpijskich w 2018. 

źródło: Sport.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

NIE TYLKO POLITYKA

#SkuteczniePosprzatane 0 0Znamy wyniki akcji #SkuteczniePosprzatane. Organizatorzy przygotowali ogromną niespodziankę
NSC 0 0National Sales Congress po raz trzeci na Narodowym. Motyw przewodni ma wiele wspólnego ze sportem
O TYM SIĘ MÓWI 0 0"Znajomi mi wyjaśnili". Kaczyński popłynął mówiąc o dzieciach – lekarka obala jego teorię
0 0Unia Europejska ma obciąć Polsce 13 miliardów euro. Chce przeznaczyć te pieniądze na ekologię
0 0Inflacja w Polsce wyższa niż oczekiwano. Wyjaśniamy, komu to jest na rękę
0 0Poważne oskarżenia Edyty Górniak. Wyjaśniła, czym były "podziękowania" Cleo
0 0Youtuber z kolegą nagrał jak jedzie 300 km/h i udawał, że to nie w Polsce. Szybko go namierzono
NATEMAT EXTRA 0 0“To jakby odbity człowiek”. Tutaj zachowały się ślady krwi powstańców
Reserved 0 0Top modelka w kampanii Reserved. Promuje kolejną odsłonę projektu ReDesign
Gutek 0 0Zachwyca się nim Tarantino. Oto 5 powodów, dla których trzeba zobaczyć najbardziej szalonego laureata Złotej Palmy