Ważne słowa Dulkiewicz na podsumowaniu WOŚP. Adamowicz byłby dumny

Aleksandra Dulkiewicz podziękowała Pawłowi Adamowiczowi i wolontariuszom WOŚP.
Aleksandra Dulkiewicz podziękowała Pawłowi Adamowiczowi i wolontariuszom WOŚP. Fot. Michał Ryniak / Agencja Gazeta
Podczas podsumowania tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy swoje przemówienie miała nowa prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Podziękowała w nim wszystkim wolontariuszom, ale także tragicznie zmarłemu Pawłowi Adamowiczowi.


Tegoroczne podsumowanie 27. Orkiestry Świątecznej Pomocy nie mogło odbyć się w innym miejscu, jak w Gdańsku. Gospodarzem wydarzenia było Europejskie Centrum "Solidarności" oraz prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz.

– Cieszę się, że jest miejsce, w którym codziennie zastanawiamy się co oznacza solidarność dzisiaj i we współczesnym świecie. Nie ma lepszego miejsca, żeby podsumować finał WOŚP. Widząc was tylu w ECS ogarnia mnie wzruszenie, bo to dzięki wam WOŚP żyje – powiedziała w swoim przemówieniu nowa prezydent Gdańska.

Dulkiewicz musiała także podziękować tragicznie zmarłemu Pawłowi Adamowiczowi i Patrycji Krzemińskiej, organizatorce ostatniej puszki dla prezydenta – dwóm postaciom, które zmieniły oblicze tegorocznego WOŚP.

– W Gdańsku pracowało 1200 wolontariuszy, a wśród nich jeden wyjątkowy, prezydent Paweł Adamowicz. Dzięki nim udało się zebrać ponad 250 tysięcy złotych więcej niż rok temu. Pamiętajmy też o tym, że nasze serca w ostatnim czasie dzięki Patrycji Krzemińskiej dołożyły jeszcze 16 milionów złotych do ostatniej puszki Pawła Adamowicza, za co wam wszystkim bardzo dziękuję – mówiła.


Ale wśród jej podziękowań nie zabrakło miejsca na małą złośliwość pod adresem ministra kultury. – Chciałabym przywitać i podziękować dyrektorowi ECS Basilowi Kerskiemu. Niełatwy ma czas ostatnio. Wspieramy go, wspieracie, jesteśmy solidarni – stwierdziła Dulkiewicz, nawiązując do zamieszania z ECS i odrzuconej przez zarząd propozycji dofinansowania ze strony ministra Piotra Glińskiego.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe[/b]. Zasypało je lawiną pism

Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe. Zasypało je lawiną pism

Joanna Scheuring-WielgusJoanna Scheuring-Wielgus

Procedowany projekt ustawy o powołaniu Komisji, która ma się zająć problemem pedofilii, to nic innego jak ściema, zasłona dymna i pozorowane działanie. Po pierwsze od tej komisji de facto nic nie zależy, nie ma żadnych sprawczych kompetencji, które pozwoliłyby na penalizowanie przestępców seksualnych, którzy dopuszczają się czynów seksualnych na niepełnoletnich.

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. [b]Polacy nie zostawili na niej suchej nitki[/b]

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. Polacy nie zostawili na niej suchej nitki