Strażnik więzienny wykorzystał seksualnie żonę twórcy Amber Gold. Sąd wydał wyrok

Katarzyna P. podczas pobytu w areszcie zaszła w ciążę. Ojcem dziecka okazał się więzienny strażnik.
Katarzyna P. podczas pobytu w areszcie zaszła w ciążę. Ojcem dziecka okazał się więzienny strażnik. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Strażnik więzienny Tomasz R. wykorzystał seksualnie Katarzynę P., osadzoną w areszcie w związku z aferą Amber Gold. Kobieta zaszła w ciążę. Sąd orzekł o winie strażnika i wydał wyrok więzienia oraz grzywny.


Katarzyna P. jest żoną Marcina P., byłego szefa Amber Gold. Oboje od 2012 roku przebywają za kratkami, a w sprawie Amber Gold cały czas toczy się śledztwo. Katarzyna P. w marcu 2015 roku podczas pobytu w areszcie w Łodzi zaszła w ciążę. Ojcem okazał się Tomasz R., jeden ze strażników więziennych.

Sprawą zajęła się prokuratura. Początkowo kobieta zeznała, że nie padła ofiarą przestępstwa, więc śledztwo zostało umorzone. Dopiero po przeniesieniu do zakładu karnego w Grudziądzu Katarzyna P. złożyła zażalenie na decyzję prokuratury, a sąd nakazał wznowienie postępowania. Tomasz T. został zwolniony dyscyplinarnie.

We wtorek Sąd Rejonowy Łódź-Widzew wydał w tej sprawie wyrok. Sąd uznał, że mężczyzna nie dopełnił obowiązków i wykorzystał stosunek zależności. Tomasz R. został skazany na rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata, 5 tys. zł grzywny i 5-letni zakaz pracy na stanowiskach w Służbie Więziennej.


Wyrok nie jest prawomocny, ale były strażnik przyznał się do winy i dobrowolnie poddał się karze.

źródło: "Dziennik Łódzki"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
WYBORY2019 0 0Pierwszy sondaż prezydencki z Kidawą-Błońską! Zaskakujący wynik
0 0Żenujący brak podstawowej wiedzy. Kandydatka PiS dała popis w radiu
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Gliński weźmie artystów za twarz, jak w PRL? Prawda może was zaskoczyć
FELIETON 0 0Krucjata krzyżowa Prezesa Kaczyńskiego. Wiem, dlaczego to robi