Kaczyński dziękuje Rabiejowi i grzmi na konwencji PiS: "Wara od naszych dzieci!"

Jarosław Kaczyński kolejny raz straszy wyborców
Jarosław Kaczyński kolejny raz straszy wyborców Fot. Patryk Ogorzałek / Agencja Gazeta
Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński nie zmienia tonu wypowiedzi. Wciąż podgrzewa dyskusję dotyczącą osób LGBT oraz kwestii edukacji seksualnej dzieci. – Wara od naszych dzieci! – mówił podczas regionalnej konwencji wyborczej na Śląsku prezes PiS.


Kwestie ideologiczne stały się paliwem wyborczym Prawa i Sprawiedliwości. Jarosław Kaczyński w Katowicach mówił o "szczególnego rodzaju ideologii", którą promuje i proponuje opozycja. Przy okazji tego tematu postanowił "podziękować za szczerość" wiceprezydentowi Warszawy Pawłowi Rabiejowi.

Chodziło o wypowiedź Rabieja dla "Dziennika Gazety Prawnej". – Nie jestem zwolennikiem zmieniania społeczeństwa na siłę, więc jestem za etapowaniem: najpierw wprowadźmy związki partnerskie, potem równość małżeńską, a na koniec przyjdzie czas na adopcję dzieci – mówił w wywiadzie polityk Nowoczesnej.

Te słowa postanowił wykorzystać prezes PiS. Stwierdził, że opozycja chce zalegalizowania małżeństw homoseksualnych – Tu nie chodzi o tolerancję, chodzi o afirmację związków jednopłciowych, o to, żeby miały prawo adopcji – podkreślił Kaczyński.

Słowa prezesa PiS błyskawicznie rozeszły się po sieci, spotykając się z ostrą krytyką i uszczypliwościami.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...