Biedroń uchylił rąbka tajemnicy ws. "jedynek" Wiosny do PE. Zaskoczenie w Lublinie

Poznaliśmy kilka jedynek Wiosny do PE.
Poznaliśmy kilka jedynek Wiosny do PE. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Wiosna rozpoczęła zbieranie podpisów poparcia przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. "Super Expressowi" udało się natomiast wyciągnąć od jej lidera Roberta Biedronia kilka nazwisk, które znajdą się na pierwszych miejscach list w części okręgów. Największe zaskoczenie będą mieli z pewnością wyborcy w Lublinie.


Chociaż do soboty i konwencji Wiosny jeszcze kilka dni, już teraz "Super Express" w rozmowie z Robertem Biedroniem wydobył od niego kilka nazwisk, które będą "jedynkami" na listach wyborzych do Parlamentu Europejskiego. Jest kilka zaskoczeń.

Pierwsza z nich jest w okręgu nr 8, obejmujący województwo lubelskie. Wystartuje tam Zbigniew Bujak - legenda Solidarności, uczestnik obrad Okrągłego Stołu oraz jeden z trzech założycieli Agory, czyli wydawcy "Gazety Wyborczej".

Z kolei w kujawsko-pomorskim jedynką Wiosny zostanie była posłanka Ruchu Palikota Wanda Nowicka. W Poznaniu o poparcie w wyborach do PE powalczy Sylwia Spurek była zastępczyni rzecznika praw obywatelskich Adama Bodnara.

Lider Wiosny Robert Biedroń będzie natomiast jedynką w Warszawie, a tuż za nim nowy nabytek jego partii – posłanka Joanna Scheuring-Wielgus. Partner Biedronia, Krzysztof Śmiszek będzie jedynką na Dolnym Śląsku. Resztę osób, które znajdą się na listach Wiosny poznamy w najbliższą sobotę.

Przypomnijmy, że niedawno pojawiły się pogłoski, iż Danuta Huebner może także dołączyć do Biedronia, z racji słabej pozycji, którą dostała na liście Koalicji Europejskiej.

źródło: "Super Express"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...