Zniknęły nazwiska Owsiaków i o. Wiśniewskiego. Tak kuria ocenzurowała listę laureatów nagrody Tischnera

Arcybiskup Jędraszewski zrezygnował z odprawienia mszy, a ze strony kurii zniknęła informacja o laureatach nagrody im. Tischnera.
Arcybiskup Jędraszewski zrezygnował z odprawienia mszy, a ze strony kurii zniknęła informacja o laureatach nagrody im. Tischnera. Fot. Jakub Porzycki / Agencja Gazeta
Oto dowód na "otwartość" Kościoła w Polsce – dała go właśnie krakowska kuria. Okazuje się, że na jej stronie ocenzurowano informację o laureatach tegorocznej nagrody im. ks. Józefa Tischnera – podaje "Gazeta Wyborcza". Zniknęły nazwiska niewygodne dla wielu hierarchów Kościoła oraz władzy, czyli o. Wiśniewskiego oraz Lidii i Jerzego Owsiaków.


Archidiecezja Krakowska poinformowała o Dniach Tischnerowskich na swojej stronie internetowej już 13 marca. Wykorzystała do tego depeszę Katolickiej Agencji Informacyjnej, która zawierała cały opis uroczystości wraz z pełną listą laureatów nagrody im. ks. Józefa Tischnera.

Dziwny traf chciał, że na stronę nie trafił jednak zapis o laureatach – jak zauważa "Gazeta Wyborcza". Być może z tego powodu, że nagrodzone zostały osoby niewygodne dla Kościoła i partii rządzącej.

Chodzi tu m.in. o ojca Ludwika Wiśniewskiego (porwał tłumy podczas uroczystości pogrzebowych Pawła Adamowicza) – za książkę "Nigdy nie układaj się ze złem. 50 lat zmagań o Kościół i Polskę" i małżeństwo Owsiaków – za Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Dla wyjaśnienia, o. Wiśniewski jako jeden z nielicznych księży otwarcie krytykuje polityczne zaangażowanie biskupów. A o stosunku katolickich hierarchów do Jerzego Owsiaka i WOŚP nie trzeba nawet wspominać.

Przypomnijmy też, że najpewniej właśnie ze względu na nazwiska laureatów z odprawiania mszy świętej podczas Dni Tischnerowskich zrezygnował metropolita krakowski arcybiskup Marek Jędraszewski.

źródło: "Gazeta Wyborcza"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe[/b]. Zasypało je lawiną pism

Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe. Zasypało je lawiną pism

Joanna Scheuring-WielgusJoanna Scheuring-Wielgus

Procedowany projekt ustawy o powołaniu Komisji, która ma się zająć problemem pedofilii, to nic innego jak ściema, zasłona dymna i pozorowane działanie. Po pierwsze od tej komisji de facto nic nie zależy, nie ma żadnych sprawczych kompetencji, które pozwoliłyby na penalizowanie przestępców seksualnych, którzy dopuszczają się czynów seksualnych na niepełnoletnich.

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. [b]Polacy nie zostawili na niej suchej nitki[/b]

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. Polacy nie zostawili na niej suchej nitki