Ten zwiastun naprawdę trzyma w napięciu i... przeraża. HBO pokaże tragedię w Czarnobylu

HBO przygotowało makabryczną wizję wydarzeń w Czarnobylu.
HBO przygotowało makabryczną wizję wydarzeń w Czarnobylu. Fot. printscreen trailer "Czarnobyl"
Przerażenie, agonia ludzi, zdechłe zwierzęta i strach. To to, co dominuje w zwiastunie miniserialu HBO "Czarnobyl". Niespełna trzyminutowa zapowiedź od początku do końca trzyma w napięciu i budzi niepokój makabryczną wizją tamtych wydarzeń.


"Czarnobyl" przygotowany przez amerykańską telewizję, to fabularyzowana opowieść o tragicznych wydarzeniach, które spowodowane były wybuchem elektrowni atomowej na Ukrainie. Dzień katastrofy, czyli 26 kwietnia 1986 roku, był początkiem ogromnej tragedii.

"26 kwietnia 1986 r. elektrownia jądrowa w Czarnobylu na Ukrainie w Związku Radzieckim ucierpiała w wyniku ogromnej eksplozji, która uwolniła materiały radioaktywne na teren Białorusi, Rosji i Ukrainy oraz Skandynawii i Europy Zachodniej. "Czarnobyl" jest adaptacją historii wypadku z 1986 r., jednej z najgorszych katastrof spowodowanych przez człowieka, oraz poświęceń mających na celu uratowanie Europy przed niewyobrażalną katastrofą" – czytamy w opisie produkcji HBO.Polska premiera "Czarnobyla" 7 maja. Widzowie będą mogli zobaczyć 5 odcinków, w których główne role zagrają m.in. Jared Harris, Stellan Skarsgård,  Emily Watson oraz Philip Barantini. Ekipa pracowała nad zdjęciami do serialu na Litwie.

Źródło: kultura.gazeta.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...