Minister bierze się za SOR-y. Szumowski zapowiada nowy system oceny stanu pacjentów

Szumowski wprowadza zmiany na SOR-ze.
Szumowski wprowadza zmiany na SOR-ze. Fot. Agata Grzybowska / Agencja Gazeta
Minister zdrowia Łukasz Szumowski zamierza wprowadzić zmiany w Szpitalnych Oddziałach Ratunkowych na terenie całego kraju. Planuje wprowadzić m.in. system triażowy, który ma umożliwić właściwą ocenę stanu zdrowia pacjentów.


Od jesieni tego roku w każdym większym SOR-ze w Polsce ma zostać wdrożony system triażowy. Każdy pacjent będzie przekierowywany na odpowiednią linię postępowania (niebieską, zieloną, pomarańczową lub czerwoną), która odpowiadać będzie jego stanowi zdrowia.

Zmiany czekają również system elektroniczny TOPSOR. Jak komentuje minister zdrowia, każdy SOR będzie musiał raportować czas oczekiwania przez pacjenta.

W ostatnim czasie w mediach zrobiło się głośno na temat zaniedbań na SOR-ze. Niedawno w Sosnowcu pacjent z opuchniętą, siną nogą, z której sączył się płyn, czekał godzinami na przyjęcie przez lekarza. 39-latkowi przydzielono kolor zielony. Pacjent zmarł.

Szumowski odniósł się też do sytuacji, która miała miejsce na Śląsku i zapewnił, że czeka na wyniki kontroli tamtejszych szpitali.

źródło: Gazeta.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...