Szef ZNP wyśmiał obietnice PiS z Kadzidła. "A ile dla nauczycieli?"

Broniarz wyśmiał propozycje PiS.
Broniarz wyśmiał propozycje PiS. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Ta wyborcza konwencja Prawa i Sprawiedliwości przejdzie do historii. Padło na niej wiele obietnic. Jarosław Kaczyński mówił w Kadzidle m.in. o dopłatach na krowy i świnie. I choć trwa napięcie związane z niemal pewnym strajkiem w oświacie – lider PiS nie wspomniał nic o nauczycielach. Ten fakt dobitnie uwypuklił na Twitterze szef Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz.


"Najmniej 100 złotych od jednego tucznika i 500 zł od jednej krowy, ale może być więcej – powiedział prezes PiS. A ile dla nauczycieli??" – zapytał rząd PiS na Twitterze szef ZNP Sławomir Broniarz.

Krytycznie odniósł się do obietnic partii Jarosława Kaczyńskiego, która podczas konwencji w Kadzidle obiecała masę m.in. dopłaty dla rolników hodujących trzodę chlewną i bydło. Lider związkowców nie wytrzymał faktu, że w trakcie negocjacji rząd po raz kolejny rozdaje pieniądze (choć akturat ta obietnica - to z pieniędzy unijnych) innym grupom społecznym z pominięciem nauczycieli. Na swojej tablicy opublikował nawet mem na ten temat. Przypomnijmy, że strona rządowa pod egidą wicepremier Beaty Szydło ma spotkać się z przedstawicielami ZNP w niedzielę wieczorem. Podczas rozmów "ostatniej szansy" mają paść nowe propozycje dot. podwyżek dla nauczycieli. Jeśli strony nie dojdą do porozumienia, to w poniedziałek związki rozpoczynają strajk.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

NIE TYLKO POLITYKA

0 0Pierwszy sondaż prezydencki z Kidawą-Błońską! Zaskakujący wynik
0 0Wychodzi na jaw kolejny skutek reformy. Rodzice zapłacą za niego nawet kilkaset złotych
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Gliński weźmie artystów za twarz, jak w PRL? Prawda może was zaskoczyć
0 0Krótka ławka PiS. Nowy minister finansów debiutował jeszcze u Tuska
POLECAMY 0 0"Ostatnio pytali o trolle Ziobry". Uczy WOS-u w podstawówce i tak ocenia świadomość 14-latków
WYBORY 2019 0 0"Wyborcza": opozycja ma szansę odsunąć PiS od władzy. Jest nowy sondaż