Historia niewidomej biegaczki poruszyła Polaków. Mazur dostała od dewelopera niespodziewany prezent

Historia Joanny Mazur poruszyła Polaków
Historia Joanny Mazur poruszyła Polaków Zrzut ekranu z YouTube.com / Polsat
Takie historie udowadniają, że Polacy mają wielkie serca. Od emisji poruszającej historii Joanny Mazur, która mieszka w dramatycznych warunkach, minął zaledwie tydzień, a sportsmenka już otrzymała całkiem nowe mieszkanie. Paraolimpijka była wyraźnie poruszona.


Historia niewidomej biegaczki poruszyła widzów "Tańca z gwiazdami". W materiale wyemitowanym tydzień temu w programie Mazur pokazała w jakich warunkach mieszka. Okazało się, że mistrzyni świata i trzykrotna mistrzyni Europy mieszka w małym pokoju w krakowskim internacie, w którym łazienka jest na korytarzu.


Historia Mazur nie tylko zszokowała jurorów, ale również zmobilizowała widzów do działania. W internecie powstały zbiórki na rzecz Mazur, w których zebrano 300 tysięcy złotych. Lekkoatletkę skrytykowali jednak jej koledzy po fachu. Ich krytyka nie stanęła jednak na drodze paraolimpijki do nowego mieszkania, do którego klucz biegaczka dostała niespodziewanie w ostatnim odcinku "Tańca z gwiazdami".


Nowe mieszkanie ufundował Mazur znany deweloper Zbigniew Jakubas. Jak wyznał na scenie, o historii biegaczki dowiedział się od swojej córki Joanny i od razu postanowił pomóc uczestniczce "Tańca z gwiazdami". – Mam to szczęście, że jako przedsiębiorca w Krakowie buduję nowe osiedle na ulicy Wrocławskiej. Chciałbym teraz powiedzieć, że jestem zaszczycony tym, że mogę wręczyć pani symboliczny klucz do mieszkania, które pani od nas otrzymuje – powiedział deweloper zaskoczonej paraolimpijce.Jakubas wyjawił, że nowe mieszkanie ma kuchnię, łazienkę, salon, sypialnię i słoneczny taras. Wyraził też nadzieję, że Mazur uda się wraz z nim szybko je urządzić. – My jako deweloper, a pani nam w tym pomoże, i wierzę, że tak jak szybko pani biega i zdobywała ten mistrzowski medal, tak szybko podejmiemy wspólnie decyzję (...). Jeśli szybko podziałamy, to po wakacjach będzie już pani mieszkała u siebie – mówił deweloper.Mazur nie kryła łez, podobnie jak jurorzy i publiczność. – Bardzo, bardzo, bardzo dziękuję. To wszystko, co dzieje się teraz, w ostatnich dniach, to jest dla mnie coś niewyobrażalnego. Z jednej strony czuję się ogromnie zakłopotana i jeśli ktokolwiek z państwa oglądając materiał z zeszłego tygodnia, odczuwał litość, to bardzo za to przepraszam. To jest uczucie, którego bardzo nie lubię – mówiła poruszona sportsmenka.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Dwóch facetów z komputerem zawstydziło sondażownie. Sztuczna inteligencja przewidziała wynik wyborów

DZIEJE SIĘ

0 0"Gwarantuję, że idę do Sejmu". To on miał oddać mandat Piotrowiczowi
0 0Piotrowicz jednak nie trafi do Sejmu! PiS ucina spekulacje

POZNAJ DADHERO.PL

0 0Netflix grozi palcem – ta zapowiedź może oznaczać zmianę zasad na jakich korzystasz z serwisu
DADHERO.PL 0 0"Nie jestem Tonym Hawkiem..." Adam Malita, pionier deskorolki w Polsce, o sporcie i ojcostwie
0 0"World of Fire" z Wichłacz i Kotem. Serial BBC pokazuje wojenny koszmar nie tylko Polaków
WYWIAD 0 0Mierzy 122 cm i znacie ją z "Mam talent". Opowiada, dlaczego w "Na Wspólnej" nie ma niskorosłych