Pawłowicz skrytykowała polityka, który poparł strajk. I odleciała: "Proszę od razu wesprzeć Niemców"

Krystyna Pawłowicz ostro skrytykowała strajk nauczycieli, a raczej tych, którzy go popierają
Krystyna Pawłowicz ostro skrytykowała strajk nauczycieli, a raczej tych, którzy go popierają Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Krystyna Pawłowicz jak zwykle nie przebiera w słowach. Do polityka Nowoczesnej, który wsparł fundusz strajkujących, zwróciła się słowami: "Proszę od razu wesprzeć Niemców". Jak bowiem stwierdziła, skutkiem tego będzie "zniszczenie państwa polskiego".


Trwający od prawie tygodnia strajk nauczycieli wzbudza w Polsce wiele emocji. Pod adresem strajkujących nie brakuje słów i gestów wsparcia, jednak spotykają się oni również z hejtem. Strajk jest także nie w smak partii rządzącej, mimo że ostatnie sondaże pokazują, że nie pogorszył on jej wyników – PiS wciąż jest na pozycji lidera.

Teraz do ataku przystąpiła Krystyna Pawłowicz. Posłanka PiS obrała za swój cel Pawła Pudłowskiego, przewodniczącego klubu poselskiego Nowoczesnej. Polityk zamieścił bowiem na Twitterze zdjęcie, na którym trzyma kartkę z napisem "Wspieram nauczycieli". Zamieszczony jest na niej także numer konta, na który można wpłacać pieniądze na nauczycielski fundusz strajkowy. "My z żoną już wpłaciliśmy. Zachęcam również Państwa" – napisał Pudłowski.

Nie spodobało się to Pawłowicz, która zamieściła dość kuriozalny komentarz. "Proszę od razu wesprzeć Niemców....W niszczeniu państwa polskiego będzie miał Pan szybszy, oczekiwany przez Pana i Pana żonę skutek..." – skomentowała polityczka.Na jej słowa szybko zareagowała Joanna Mucha z PO. "Pani Poseł, jak widzę, znajduje znak równości między nauczycielami i Niemcami. Intrygujące" – napisała Mucha. Po czym zadała istotne pytanie: "Czy Pani Poseł sama nie jest nauczycielką? Akademicką, to prawda, ale to może nawet bardziej obciążające".
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Od dziś zupełnie nowe naTemat.pl 4.0. To największa zmiana w historii serwisu
0 0Grupa naTemat nigdy nie była tak popularna jak teraz. Dziękujemy!
0 0Ostatni przystanek twojego pupila: witamy w krematorium dla zwierząt
0 0Syndrom końca wakacji daje wam w kość? Oto 5 taktyk na przetrwanie
0 0Hejterzy śmieją się z jego roli w filmie Tarantino. Jednak to Rafał Zawierucha "wygrał życie"