Wiadomo, ilu uczniów podeszło do egzaminów ósmoklasisty. Ministerstwo podaje liczby

Jak podaje ministerstwo edukacji, wszystkie egzaminy odbyły się bez problemów.
Jak podaje ministerstwo edukacji, wszystkie egzaminy odbyły się bez problemów. Fot. Piotr Skórnicki / Agencja Gazeta
Jak podaje ministerstwo edukacji, do egzaminów ósmoklasisty przystąpiło 377 tys. uczniów. Pomimo trwającego strajku nauczycieli, egzaminy przebiegły pomyślnie we wszystkich blisko 13 tysiącach szkół.


"Wszystkie egzaminy we wszystkich szkołach odbyły się zgodnie z procedurami i zgodnie z prawem, bez jakichkolwiek zakłóceń" – powiedziała podczas konferencji prasowej minister edukacji Anna Zalewska. Podziękowała też wszystkim nauczycielom, którzy w trakcie trwania egzaminów byli przy swoich uczniach.Zalewska zaznaczyła, że egzamin ósmoklasisty różni się od gimnazjalnego. "Deklarowaliśmy, że egzaminy i edukacja będą ograniczać testomanię, czyli jest sporo zadań otwartych, gdzie uczeń musi wykazać się umiejętnością m.in. pisania tekstu" – powiedziała.

Podczas konferencji Zalewska została zapytana o zagrożenia związane z przebiegiem matur. "Myślę, że w tym tygodniu rodzice będą rozmawiać z dyrektorami szkół, jeżeli będą zaniepokojeni. Matura przebiegnie, mam nadzieję, bez zakłóceń" – odpowiedziała minister.


W poniedziałek 15 kwietnia odbył się pierwszy egzamin ósmoklasisty z języka polskiego. W następnych dniach zaplanowano kolejno egzamin z matematyki i z języka angielskiego.

źródło: Wprost
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...