Broniarz odpowiada na apel premiera. Szef ZNP zasiądzie do stołu z Morawieckim

Sławomir Broniarz będzie negocjował z Mateuszem Morawieckim.
Sławomir Broniarz będzie negocjował z Mateuszem Morawieckim. Fot. Sławomir Kamiński/Agencja Gazeta
Premier Mateusz Morawiecki zaprosił nauczycieli do rozmów przy okrągłym stole, ale po świętach wielkanocnych. Na propozycję prezesa Rady Ministrów odpowiedział na antenie Polsat News prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz. Padło też pytanie o los tegorocznych matur.


– Chcę bardzo gorąco poprosić nauczycieli o to, żeby jutro, we wtorek i w środę egzaminy końcowe w szkołach podstawowych odbyły się bez zakłóceń. A tak, jak obiecałem kilka dni temu, zaraz po świętach chcemy ruszyć z inicjatywą okrągłego stołu – mówił w weekend premier Mateusz Morawiecki.

Na jego propozycję odpowiedział gość "Graffiti" w Polsat News Sławomir Broniarz. Szef ZNP stwierdził, że usiądzie do rozmów z premierem.

– Premier ma daleko większe instrumenty, bardziej urzędowe, bardziej merytoryczne, aniżeli tylko takie apele odwołujące się do emocji. (...) Przyjmujemy zaproszenie premiera, ale problem jest tu i teraz. On nie dotyczy tylko podstawy, programów, jakości, dziecka jako takiego. Dotyczy spraw płacowych, które muszą być rozwiązane teraz, a nie po świętach – mówił Broniarz.

Prowadzący zapytał także szefa ZNP o los tegorocznych matur i czy będą one zagrożone przez strajk nauczycieli. Sławomir Broniarz stwierdził, że wszystko zależy od rad pedagogicznych, a te składają się też ze strajkujących nauczycieli. Dodał także, że bierze wespół z rządem odpowiedzialność za przebieg tegorocznych matur.


Przypomnijmy, że jeśli rady pedagogiczne nie zatwierdzą ocen maturzystów i nie podsumują roku szkolnego, to abiturienci nie będą mogli podejść do egzaminów.

źródło: Polsat News
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
POLECAMY 0 0"Cały dom robi we wiadra". Sławojki i wychodki w środku polskiego miasta
0 0Przekop Mierzei przyciąga turystów. Nie wszyscy się cieszą
0 0Będzie nowy serial w świecie "Star Wars". Jest mroczny zwiastun