Gwiazda "Gry o tron" szczerze o depresji. Aktorka uczy się kochać siebie na nowo

Aktorka zaczęła mieć problemy z depresją w wieku 17 lat.
Aktorka zaczęła mieć problemy z depresją w wieku 17 lat. Fot. Facebook.com/GameOfThrones
Sophie Turner, odtwórczyni roli Sansy Stark, opowiadała w wywiadzie z Dr. Philem o tym, jak kariera związana z serialem HBO wpłynęła na jej zdrowie psychiczne. Doświadczenia depresji pozwoliły jej zaakceptować siebie.


Aktorka od 2011 roku pracuje systematycznie na serialowym planie hitu HBO. Jak przyznała, w wieku 17 lat zaczęła zmagać się z depresją. W podcaście "Phil in the Blanks" Turner opowiedziała o swojej karierze, terapii oraz braniu leków psychotropowych. – Największym wyzwaniem było dla mnie wstawanie z łóżka, wychodzenie z domu i pokochanie siebie. Teraz czuję się zdecydowanie lepiej – zdradziła w wywiadzie.

– Właściwie to chodzę na terapię do CAST Centers. Jestem na lekach i teraz kocham siebie bardziej niż kiedykolwiek – powiedziała.

23-latka przyznała w wywiadzie, że praca nad samoakceptacją zajęła jej sporo czasu. Krytyka, której ofiarą padła w social mediach, okazała się być dla niej zbyt przytłaczająca i jak sama przyznaje, to ona była głównym przyczynkiem jej problemów psychicznych. Niestosowne wypowiedzi internatów, m.in. na temat jej wyglądu oraz braku talentu, skrzywdziły aktorkę.

– Wierzyłam w to. Wmawiałam sobie: "Tak, jestem pryszczata, jestem gruba i na dodatek jestem złą aktorką". Byłam mało pewna siebie – wyznała Turner.

Przyznała też, że gdy nie pracowała akurat na planie serialu, nie potrafiła znaleźć jakiejkolwiek motywacji do wyjścia z domu. – Płakałam przez to, że musiałam założyć ubranie – powiedziała w wywiadzie.

– Teraz jestem z kimś, kto uświadamia mnie w tym, że mam jakieś dobre cechy – przyznała, nawiązując w rozmowie do narzeczonego Joe Jonasa, z którym jeszcze w tym roku planuje ślub.

"Gra o tron" wystartowała w poniedziałek 15 kwietnia. W ostatnim sezonie serialu dowiemy się, kto ostatecznie zasiądzie na Żelaznym Tronie i czy komukolwiek uda się powstrzymać najazd białych wędrowców.

źródło: CNN
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...