Dowbor zażartował z pożaru Notre Dame. Nie wszystkim się to spodobało

Dziennikarz opublikował żartobliwy post na swoim Instagramie.
Dziennikarz opublikował żartobliwy post na swoim Instagramie. Fot. Instagram/maciej_dowbor
Maciej Dowbor opublikował na Instagramie post dotyczący spalonej katedry Notre Dame w Paryżu. Miało być śmiesznie, ale nie wszyscy zrozumieli jego żart.


Prezenter zamieścił na swoim profilu meme, będący urywkiem z programu "Nasz nowy dom", którego prowadzącą jest jego mama. Zdjęcie podpisano: "Katarzyna Dowbor zastanawiająca się, czy nie wyremontować katedry Notre Dame".

"Mamo! Dasz radę! Powiedz tak! Sorry, ale nie mogłem się powstrzymać" – napisał we wpisie Maciej Dowbor. Zapewnił jednak, że też jest mu szkoda gotyckiej budowli. "Wszystkich cwaniaków walczących o polityczną poprawność pozdrawiam czule zawczasu" – dodał.Większość użytkowników Instagrama domyśliło się, że Dowbor w swoim poście jedynie zażartował. Niestety znalazło się kilka osób, którym wpis ewidentnie nie przypadł do gustu. "Są pewne granice głupoty" – napisał jeden z jego obserwatorów.

Pod udostępnionym postem można jednak znaleźć więcej pozytywnych komentarzy. Ludzie docenili poczucie humoru i dystans dziennikarza. "W końcu jakiś ludzki komentarz… Love you. Mnie też jest żal pięknych dobrodziejstw naszej kultury, ale taka histeria mediów społecznościowych jest nie do zniesienia" – czytamy wśród komentarzy.


Do pożaru w katedrze Notre Dame doszło w poniedziałek 15 kwietnia. Ogień strawił dach budynku oraz jego iglicę. Prezydent Francji zapowiedział, że odbudowa zabytku ma potrwać jedynie pięć lat.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

KRAJOBRAZ PO WYBORACH

WYNIKI, ANALIZY, KOMENTARZE