"Wiadomości" TVP pokazały materiał o powstaniu w getcie warszawskim. Pominęły "drobny" szczegół

W rocznicowym materiale "Wiadomości" pominęły ważnego przywódcę powstania w getcie warszawskim.
W rocznicowym materiale "Wiadomości" pominęły ważnego przywódcę powstania w getcie warszawskim. Screen z Wiadomosci.tvp.pl
Wczoraj obchodziliśmy 76. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. "Wiadomości" TVP odnotowały ten fakt w stosunkowo obszernym materiale. Jednak wymieniając przywódców powstańców, telewizja publiczna pominęła znaczące nazwisko.


Danuta Holecka prowadziła program z przypiętym żonkilem - symbolem pamięci o powstaniu w getcie warszawskiem. W materiale mogliśmy zobaczyć m. in. przebitki z rocznicy obchodów, a także wypowiedź historyka z muzeum POLIN. Był też fragment z przedstawieniem tła historycznego.

Widzowie usłyszeli o dwóch liderach powstania: Pawle Frenkelu oraz Mordechaju Anielewiczu. Jednak zabrakło wśród nich najsłynniejszego - Marka Edelmana, lekarza, kawalera Orderu Orła Białego. Całe wydanie "Wiadomości" znajdziecie pod tym linkiem.Pominięcie Marka Edelmana w "Wiadomościach" zauważyła Estera Flieger z "Gazety Wyborczej". Pod jej wpisem na Twitterze wywiązała się burzliwa dyskusja o kondycji TVP za rządów PiS.
– Są takie piękne słowa: godność, człowieczeństwo. Tego broniliśmy – mówił o powstaniu zmarły w 2009 roku Marek Edelman. To nie pierwsze "gumkowanie" pamięci o nim. W styczniu przypadała 100. rocznica urodzin Marka Edelmana. PiS jednak zrobił jednak wszystko, by 2019 rok nie był jego rokiem.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Od dziś zupełnie nowe naTemat.pl 4.0. To największa zmiana w historii serwisu
0 0Grupa naTemat nigdy nie była tak popularna jak teraz. Dziękujemy!
0 0Zrobił aplikację, bo chciał pomóc mamie. Taki hit, że rzucił pracę i założył firmę
0 0Ostatni przystanek twojego pupila: witamy w krematorium dla zwierząt
0 0Hejterzy śmieją się z jego roli w filmie Tarantino. Jednak to Rafał Zawierucha "wygrał życie"