Rząd Sri Lanki ujawnił, kto stał za zamachami. Wskazano konkretną organizację

Rząd Sri Lanki ujawnił, że zamachami na Sri Lance ma stać nieznana islamska organizacja, o której do tej pory było głośno z powodu niszczenia posągów Buddy w 2018 r.
Rząd Sri Lanki ujawnił, że zamachami na Sri Lance ma stać nieznana islamska organizacja, o której do tej pory było głośno z powodu niszczenia posągów Buddy w 2018 r. Fot. YouTube / CNN
Minister zdrowia Sri Lanik Rajitha Senaratne ujawnił, że za serię ataków na kościoły i hotele w Sri Lance odpowiada radykalna islamska grupa National Thowheeth Jama-ath (NTJ). Senaratne dodał, że ataki przeprowadzono z pomocą międzynarodowej sieci terrorystycznej. Nie sprecyzował jednak, jakie konkretne organizacje mogą być zamieszane.


NTJ do tej pory była mało znana. Wiązano ją dotychczas z niszczeniem buddyjskich posągów na Sri Lance, co zdarzyło się w 2018 r. Według AFP szef policji na Sri Lance 10 dni temu przekazał ostrzeżenie czołowym oficerom, że zamachowcy-samobójcy planują zaatakować tamtejsze "ważne kościoły". Na terenie całej Sri Lanki zostanie wprowadzony stan wyjątkowy w poniedziałek o północy. Decyzja podjęto po posiedzeniu zwołanej przez prezydenta rady bezpieczeństwa narodowego. Wcześniej władze poinformowały o przywróceniu godziny policyjnej w największym mieście Sri Lanki, Kolombo. W pobliżu tamtejszego lotniska znaleziono kolejną, niemal 2-metrową bombę. Została ona – jak podało CNN – rozbrojona.
W poniedziałek w pobliżu lotniska w Kolombo znaleziono prawie 2-metrową bombę, która została rozbrojona. Kolejny ładunek w stolicy kraju wybuchł niedaleko kościoła św. Antoniego w furgonetce. Jak podała agencja Reutera bomba wybuchła w momencie, gdy rozbrajali ją saperzy. Van miał się stać celem niedzielnego ataku. Łącznie w zamachach na kościoły i hotele na Sri Lance zginęło już 290 osób, a kolejnych 500 zostało rannych.

źródło: CNN
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0O pracy w tym miejscu marzą setki osób. Tylko oferta dla stolarza wzbudziła drwiny
Bella Happy Pants 0 0Mniej powodów do zmartwień. 5 gadżetów – twoje dziecko będzie bezpieczniejsze
0 0Powiedzieli "sprawdzam". Oto, co się stało ze 100 obietnicami partii Kaczyńskiego
0 0Przestajemy wierzyć, że może być inaczej. Polacy wiedzą, kto wygra wybory
WYBORY2019 0 0Pozwolił powiesić plakaty kandydata PiS i teraz żałuje. "Popełniłem błąd i właśnie za niego płacę"
0 0Parodiował niepełnosprawnych? Pszoniak: Trzeba się puknąć w głowę!