"Odwal się pan". Dziennikarz TVP pokłócił się z ministrem z PiS

Adrian Klarenbach z TVP Info ostro skomentował wpisy Joachima Brudzińskiego.
Adrian Klarenbach z TVP Info ostro skomentował wpisy Joachima Brudzińskiego. Fot. screen z TVP Info
Joachim Brudziński niedawno wyraził oburzenie rytualnym spaleniem kukły Judasza na Podkarpaciu. Niespodziewanie szefowi MSWiA ostro odpowiedział Adrian Klarenbach. Takiej reakcji dziennikarza TVP Info chyba nikt się nie spodziewał.


"Nie znam tradycji zachodniopomorskiej, ale Panie Joachimie Brudziński, odwal się Pan od podkarpackiej. Judasz był Żydem, chyba że chcesz Pan zmieniać historię. Strażacy nie mają wątpliwości, a u Pana takowe skąd?" – napisał Adrian Klarenbach na Twitterze.

Dziennikarz w ten sposób zareagował na wcześniejsze posty Brudzińskiego, który publicznie skrytykował rytualną egzekucję kukły Judasza w Pruchniku na Podkarpaciu. Minister wspominał m.in., że ta sytuacja będzie kosztowna wizerunkowo dla Kościoła, Polski i Polaków, a wszystko określił jako "pseudoreligijna hucpę".

Do momentu publikacji tego tekstu Brudziński nie skomentował wpisu Klarenbacha. Niektórzy użytkownicy Twittera już jednak komentują post dziennikarza.

Kontrowersyjny rytuał w Pruchniku
Przypomnijmy, że wielkanocny rytuał w Pruchniku, który zgromadził setki mieszkańców miasta, w tym dzieci, był bardzo kontrowersyjny.

Dzieci otrzymały kije, żeby móc wymierzyć Judaszowi tradycyjne 30 ciosów. Następnie kukłę zawleczono nad rzekę, odcięto jej głowę i spalono. A to wszystko w Wielki Piątek, który w tym roku przypadał w rocznicę powstania w Getcie Warszawskim.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...