To działo się na chwilę przed zamachem na Sri Lance. Na filmie widać, co robił zamachowiec

Zamachowiec wchodzi do kościoła w Negombo.
Zamachowiec wchodzi do kościoła w Negombo. Zrzut ekranu z Twitter.com / @BBCWorld
W sieci pojawiło się nagranie, które przedstawia zamachowca samobójcę na chwilę przed atakiem bombowym w kościele św. Sebastiana w Negombo na Sri Lance. Według zagranicznych mediów zginęło w nim ponad 50 osób.


BBC opublikowało nagrania z kamer monitoringu sprzed i z wewnątrz kościoła św. Sebastiana w Negombo. Materiały przedstawiają zamachowca samobójcę, który zmierza do świątyni. Na nagraniu widać, jak przechodzi przez plac przed kościołem i zatrzymuje się, żeby pogłaskać po głowie małą dziewczynkę. Następnie dochodzi do kościoła i wchodzi do środka przez boczną nawę. Tu nagranie się zatrzymuje, bo chwilę potem dochodzi do eksplozji. W niedzielnych zamachach na kościoły i hotele na Sri Lance zginęło 321 osób, a około 500 zostało rannych. Do kolejnych incydentów doszło w poniedziałek. W pobliżu kościoła św. Antoniego w Kolombo, stolicy kraju, w furgonetce wybuchła niewielka bomba. Jak podał Reuters, miało to się stać w momencie, gdy rozbrajali ją saperzy.

Inna, prawie dwumetrowa bomba, została rozbrojona w pobliżu tamtejszego lotniska. Rząd Sri Lanki podejrzewa o zamachy radykalną islamską organizację NTJ, która dotychczas nie była szerzej znana. Z kolei do zamachów przyznało się oficjalnie Państwo Islamskie, które podkreśliło, że to odwet za atak na muzułmanów w Nowej Zelandii z marca.

źródło: BBC
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe[/b]. Zasypało je lawiną pism

Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe. Zasypało je lawiną pism

Joanna Scheuring-WielgusJoanna Scheuring-Wielgus

Procedowany projekt ustawy o powołaniu Komisji, która ma się zająć problemem pedofilii, to nic innego jak ściema, zasłona dymna i pozorowane działanie. Po pierwsze od tej komisji de facto nic nie zależy, nie ma żadnych sprawczych kompetencji, które pozwoliłyby na penalizowanie przestępców seksualnych, którzy dopuszczają się czynów seksualnych na niepełnoletnich.

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. [b]Polacy nie zostawili na niej suchej nitki[/b]

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. Polacy nie zostawili na niej suchej nitki