"Mam nadzieję, że nie spoileruję". Tusk w Warszawie nawiązał do... "Gry o tron"

Donald Tusk podczas wykładu w Warszawie nawiązał do serialu "Gra o tron".
Donald Tusk podczas wykładu w Warszawie nawiązał do serialu "Gra o tron". Fot. Jakub Porzycki / Agencja Gazeta
Donald Tusk lubi używać zaskakujących porównań, by pokazać procesy zachodzące w polityce. Podczas wykładu w Warszawie były premier nawiązał do "Gry o tron" i sam przyznał, że ogląda kultowy serial.


– Polityka jest konkurencją, ale nie może być walką na śmierć i życie – przestrzegał Donald Tusk w Warszawie. Po tych słowach odwołał się do… świata seriali.

– To nie może być tak jak to pole bitwy na Winterfell, przyznaję się bez bicia, oglądam "Grę o Tron", nie wiem, czy to będzie spoiler, ale jedno wiem na pewno: jeśli nie znajdziemy sposobu na ograniczenie agresji w Polsce, to może się skończyć konfrontacją, jak w "Grze o Tron" z Królem Nocy – przekonywał były premier.

W swoim przemówieniu szef Rady Europejskiej zaznaczył, że nie ma w głowie konkretnego polityka, który miałby być wspomnianym Królem Nocy.

Donald Tusk wygłosił w Warszawie wykład w Auditorium Maximum na zaproszenie magazynu Liberté! w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. W jego trakcie, choć mówił o tym słynnym wydarzeniu, wielokrotnie czynił krytyczne aluzje do sposobu uprawiania polityki przez Prawo i Sprawiedliwość.

Już początek wystąpienia byłego premiera okazał się zaskakujący. Mogłoby się wydawać, że rozpocznie od powitania lidera Platformy Obywatelskiej Grzegorza Schetyny, ale polityk postanowił ułożyć kolejność po swojemu.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
POLECAMY 0 0"Cały dom robi we wiadra". Sławojki i wychodki w środku polskiego miasta
0 0Przekop mierzei przyciąga turystów. Nie wszyscy się cieszą
0 0Będzie nowy serial w świecie "Star Wars". Jest mroczny zwiastun